برای تغذیه سالم ۳ كلمه را به خاطر بسپارید

سلامانه :مهمترین معیار سلامت جسم تغذیه سالم است، غذاهای سالم تامین كننده مواد مغذی مورد نیاز بدن هستند تغذیه سالم در بهبود و كنترل علائم بعضی از بیماری‌های مهم نیز موثر هستند.

نوروز حقی كارشناس تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: از مهمترین شاخصه‌های طول عمر تغذیه سالم است افرادی‌كه از مواد غذایی سالم استفاده می‌كنند از شادابی و نشاط بالایی برخوردارند معمولا چنین افرادی كمتر از امراض مختلف و بیماری‌های گوناگون رنج می‌برند.

وی افزود:‌ برای تغذیه سالم 3 كلمه را باید به خاطر بسپارید:‌ترتیب،‌ تنوع و تناسب.

ترتیب: یعنی از مواد موجود در پایین هرم تغذیه باید بیشتر مصرف كرد پس غذای اصلی باید شامل نان، برنج، ماكارونی، میوه و سبزی باشد و قند چربی كمتر از همه مصرف شود.

این كارشناس در مورد تناسب در مواد غذایی تصریح كرد: تغذیه باید با سلامت جسمی،‌ سن و فعالیت بدنی فرد متناسب باشد مثلا زنان باردار و شیرده، كودكان و نوجوانان، انرژی و پروتئین بیشتری نیاز دارند و مجازند از قندها، چربی‌ها، گوشت و حبوبات بیشتری در رژیم غذایی روزانه خود استفاده كنند.

وی در مورد تنوع در مواد غذایی اظهار داشت: باید از تمامی مواد غذایی در گروه‌های مختلف استفاده كرد هیچ غذایی به تنهایی تامین كننده مواد مغذی مورد نیازتان نیست پس طیف وسیعی از غذاهای متنوع را مصرف كنید.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.