براي داشتن خوابي راحت زيرفون مصرف کنيد !

سلامانه :  زيرفون براي سلامتي انسان مفيد و گياهي در دسترس است. در واقع اين گياه در تسکين و درمان مشکلاتي مانند نفخ، نقرس، بي‌خوابي و سم زدايي از بدن و غيره موثر عمل مي‌کند.

به گزارش آریا، درخت زيرفون از دوره‌ي باستان شناخته ‌شده و يکي از آن گياهاني است که به راحتي همه جا مي‌رويد. زيرفون براي سلامتي انسان مفيد و گياهي در دسترس است. در واقع اين گياه در تسکين و درمان مشکلاتي مانند نفخ، نقرس، بي‌خوابي و سم زدايي از بدن و غيره موثر عمل مي‌کند. در اين مطلب شما را بيشتر با اين گياه مفيد آشنا مي‌کنيم لطفاً با ما همراه باشيد.

زيرفون براي سم زدايي از بدنه

ميشه توصيه مي‌شود که در دوره‌هايي از سال بدن را از شر سموم انباشته‌شده در آن خلاص کنيد. خوشبختانه گياه زيرفون يکي از بهترين گزينه‌ها براي پاک‌سازي بدن محسوب مي‌شود. گل‌هاي اين گياه معرق و مدر است يعني اين که علاوه بر درآوردن عرق باعث افزايش ميزان ادرار شده و سموم را از بدن خارج مي‌سازد.

روش مصرف

يک قاشق غذاخوري گل درخت زيرفون را با يک ليوان آب بجوشانيد و روزانه دو تا سه مرتبه ميل کنيد. اين کار را به مدت دو تا سه هفته انجام دهيد.

زيرفون براي داشتن خوابي راحت

گياه زيرفون براي شما شب و خواب راحتي را فراهم مي‌کند به خاطر اينکه حاوي خواص آرام‌بخشي است.

روش مصرف

يک قاشق چاي‌خوري گياه خشک زيرفون را در يک فنجان آب جوش و به مدت 6 تا 10 دقيقه دم کنيد. آن را با کمي عسل شيرين کرده و هر شب قبل از خواب ميل کنيد. مي‌توانيد اين کار را به مدت 2 تا 3 هفته انجام دهيد.

زيرفون براي مقابله با نفخ، گاز معده و سنگ کيسه‌ي صفرا

پوست درخت زيرفون حاوي خواصي است که باعث تصفيه‌ي خون و تحريک ترشح و دفع صفرا مي‌شود. در واقع اين گياه براي رفع مشکلات گوارشي مانند نفخ معده، ريفلاکس معده و همچنين رفع سنگ کيسه‌ي صفرا مفيد است.

روش مصرف

براي مقابله با سنگ کيسه‌ي سفرا، مشکلات کبدي و نفخ مي‌توانيد از کپسول‌هايي که از پودر پوست درخت زيرفون توليد شده است استفاده کنيد. اين کپسول‌ها معمولاً در داروخانه‌ها موجود مي‌باشد و شما مي‌توانيد با مشورت با پزشک يا داروساز از اين کپسول‌ها مصرف کنيد. اگر داروي خاصي مصرف مي‌کنيد قبل از مصرف اين کپسول‌ها حتماً با پزشکتان مشورت کنيد.

براي مقابله با مشکل ريفلاکس معده مي‌توانيد يک قاشق چاي‌خوري زيرفون خشک را با يک فنجان آب جوش دم کرده و ميل کنيد. در صورتي که مشکلاتتان رفع نشود بهتر است به پزشک مراجعه کنيد.

براي تميز کردن چشم در صورت بروز ورم ملتحمه

اگر چشم‌هايتان قرمز و متورم شده يا پلک‌هايتان به هم مي‌چسبند مي‌توانيد به سراغ زيرفون برويد. اين گياه يکي از درماني‌هاي طبيعي براي مقابله و درمان ورم ملتحمه‌ي چشم مي‌باشد.

روش استفادهداخل يک فنجان آب جوش يک قاشق غذاخوري برگ خشک زيرفون بريزيد و اجازه دهيد دم بکشد. محلول را صاف کنيد و روي يک دستمال يا کمپرس تميز بريزيد. اجازه دهيد تا کمپرستان کمي خنک شود و سپس با آن چشمتان را تميز کنيد.

زيرفون براي مقابله با اسيداوريک در صورت نقرس

خاصيت ادرارآوري زيرفون باعث مي‌شود که اين گياه‌درماني طبيعي و موثر براي نقرس نيز باشد. اين بيماري به دليل افزايش اسيداوريک در مفاصل رخ مي‌دهد و بيماري آزاردهنده‌اي نيز محسوب مي‌شود. پوست درخت زيرفون تصفيه‌کننده‌ي خون است و به همين دليل نيز باعث کاهش و رفع اسيداوريک مي‌شود.

روش مصرف

يک قاشق غذاخوري گل خشک زيرفون را در يک ليوان آب ريخته و بجوشانيد. مي‌توانيد روزانه دو تا سه مرتبه از آن بنوشيد. حواستان باشد که اين کار را بيش از دو تا سه هفته ادامه ندهيد. توجه داشته باشيد که دم کرده‌ي گياه زيرفون نمي‌تواند جايگزين داروهاي معمول براي مقابله با نقرس باشد. شما مي‌توانيد از اين گياه در کنار داروهاي خود استفاده کنيد. توصيه مي‌کنيم نظر پزشکتان را نيز در اين خصوص جويا شويد.

زيرفون براي مقابله با استرس و اضطراب

اگر دچار استرس و اضطراب شده‌ايد مي‌توانيد به سراغ زيرفون برويد. گل‌هاي اين گياه حاوي خواص آرام‌بخشي هستند که سيستم عصبي را آرام کرده و استرس و اضطراب را از بين مي‌برند.

روش مصرف

يک ليتر آب بجوشانيد و 5 گرم گل خشک زيرفون را در آن ريخته و اجازه دهيد به مدت 5 دقيقه دم بکشد. هر شب قبل از خواب و به مدت دو تا سه هفته 1 فنجان از آن بنوشيد.

توجه داشته باشيد که گياه زيرفون مي‌تواند تأثير مثبتي روي بيماران مبتلا به آلزايمر نيز داشته باشد. اين بيماري که يک بيماري مربوط به سيستم عصبي است علائمي مانند اضطراب و افسردگي نيز به جا مي‌گذارد.

زيرفون براي تسکين سردرد و ميگرن

از آنجايي که زيرفون خواص آرام‌بخشي دارد مي‌تواند براي کاهش سردردهاي عصبي و همچنين سردردهاي ميگرني مفيد باشد.

روش مصرفيک ليتر آب جوشانده و يک قاشق غذاخوري گل خشک زيرفون را در آن ريخته و به مدت 10 دقيقه دم کنيد. محلول را صاف‌کرده و در مواقعي که سردرد به سراغتان مي‌آيد ميل کنيد. مي‌توانيد روزانه تا سه مرتبه از اين دم کرده ميل کنيد.

زيرفون براي زيبايي پوست و موها

زيرفون يک درمان طبيعي براي زيبايي پوست و مو است. دم کرده‌ي اين گياه مي‌تواند باعث خوش آب و رنگ شدن پوست شده، چين و چروک را کاهش دهد و همچنين لک‌هاي قهوه‌اي روي پوست را کم‌رنگ‌تر کند. اين گياه همچنين براي رشد سريع موها و تقويت آن‌ها مفيد است. افزودن آن به آب حمام باعث نرمي و لطافت هر چه بيشتر پوست مي‌شود.

روش استفادهحمام با زيرفون براي لطافت پوست: براي اين کار 100 گرم گل زيرفون را در يک ليتر آب به مدت 10 تا 15 دقيقه بجوشانيد و سپس صاف کنيد. اين محلول را به آب حمام اضافه کرده و در آن غوطه‌ور شويد.

لوسيون زيرفون براي پوست صورت

40 تا 50 گرم گل زيرفون را در يک ليتر آب و به مدت 15 تا 20 دقيقه بجوشانيد. محلول به دست آمده را صاف و خنک کنيد و روي چين و چروک و لک‌هاي قهوه‌اي بزنيد.

توجه توجه توجه داشته باشيد که مصرف اين گياه براي کودکان زير 12 سال ممنوع است. توصيه مي‌شود بيشتر از ميزان اشاره‌شده مصرف نشود.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif