چند قلو‌ها به چه ورزش‌هایی نیاز دارند؟

سلامانه :پزشکان به والدین کودکان محصل توصیه می‌کنند تا فرزندان خود را به انجام ورزش در حین تحصیل تشویق کنند تا هم سلامت باشند و هم نمرات خوبی در درس‌ها کسب کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پزشکان به تازگی دریافته‌اند که آن‌دسته از کودکان و نوجوانان که در حین دوران تحصیلی ورزش می‌کنند در درس‌ها نمرات بهتری کسب می‌کنند. 

گفتنی است، ورزش روزانه به طور منظم باعث افزایش عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان می‌شود. 

بررسی‌ها نشان می‌دهد، فعالیت بدنی علاوه بر فعال کردن سوخت و‌ ساز بدن و تأمین انرژی بیشتر سبب افزایش اعتماد‌به‌نفس در محصل نیز می‌شود. 

پژوهشگران همچنین دریافته‌اند که سطوح پایین فعالیت بدنی می‌تواند تأثیرات منفی بر ساختار مغز و عملکرد فکری دانش‌آموزان داشته باشد. 

پژوهشگران به والدین و مربیان ورزش مدارس توصیه می‌کنند تا به‌ویژه در خصوص کودکان ۱۱ ساله، به طور متوسط ۶۰ دقیقه ورزش در روز توصیه می‌شود که می‌تواند به بازه‌های زمانی ۲۹ دقیقه برای پسران و ۱۸ دقیقه برای دختران تقسیم شود. 

پزشکان دریافته‌اند که فعالیت‌های ورزشی متوسط تا شدید می‌تواند باعث اثرات بیولوژیکی خاص در مغز شود که منجر به بهبود عملکرد تحصیلی می‌شود. 

پزشکان همچنین توصیه می‌کنند که والدین چنانچه فرزندان دو یا چند قلو دارند، متناسب با جنسیت آن‌ها، دختر یا پسر آن‌ها را در تمرینات ورزشی شرکت دهند، زیرا ورزش زیاده از حد دختران می‌تواند باعث خستگی و دلزدگی آن‌ها از ورزش شود، در صورتی که برادران آن‌ها به راحتی ورزش می‌کنند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.