راه های پاکسازی کبد از سموم

سلامانه : اگر در هضم غذا دچار مشکل شده‌ايد، نفخ مي‌کنيد، حالت تهوع داريد و غيره احتمال دارد کبدتان به مشکل برخورده باشد. 

به گزارش آریا، اگر در هضم غذا دچار مشکل شده‌ايد، نفخ مي‌کنيد، حالت تهوع داريد و غيره احتمال دارد کبدتان به مشکل برخورده باشد. يعني اينکه باکش پر شده و ديگر نمي‌تواند مواد زائد را دفع کند. اين‌گونه مي‌شود که بدن دچار مشکل مي‌شود. تميز کردن کبد کار سختي نيست. براي اينکه احساس سبکي بکنيد با چند توصيه‌ي ساده و بدون خطر مي‌توانيد کبدتان را تميزکاري کنيد. با ما همراه باشيد.

تکنيک 3 ليموترش
براي اينکه دچار مشکلات گوارشي نشويد لازم است که به طور منظم به فکر تميز کردن کبدتان باشيد. ليموترش مي‌تواند باعث تحريک ترشح صفرا شده و تمام سموم و مواد زائد انباشته‌شده در کبد را تميز کند.

روش استفاده
سه عدد ليموترش را بدون برش دادن داخل يک ظرف حاوي آب سرد بيندازيد. اجازه دهيد آب به مدت سه دقيقه داغ شده و به جوش برسد. سپس آن را خنک و ليموترش‌ها را از آن خارج کنيد. آب ليموترش‌ها را بگيريد و به همان آب اضافه کنيد. هر روز صبح ناشتا و همچنين بين وعده‌هاي غذايي از اين آب ليموترش ميل کنيد.

برگ‌هاي خشک رزماري را دريابيد
زماني که کبد اشباع مي‌شود نمي‌تواند به درستي به وظايفش عمل کند و اين‌گونه مي‌شود که به زحمت مي‌افتد. وقتي کبد درست کار نکنيد گوارش شما نيز با مشکل مواجه مي‌شود. رزماري باعث افزايش ترشح صفرا مي‌شود که کبد را تميز و به عملکرد خوب آن کمک مي‌کند.

روش تهيه
15 گرم برگ خشک رزماري را در يک ليتر آب ريخته و به مدت 15 دقيقه بجوشانيد. محلول را صاف کرده و روزانه چند فنجان از اين جوشانده ميل کنيد.

افشره‌ي خوراکي نعنا
حالت تهوع، مشکلات کليوي و حتي اختلالات جنسي و غيره مي‌تواند ناشي از اشباع شدن کبد باشد. زماني که ضايعات زيادي در کبد تجمع کرده باشد علائم زيادي را نشان مي‌دهد. براي کمک به تميز شدن و عملکرد خوب کبد مي‌توانيد از افشره‌ي خوراکي نعنا استفاده کنيد.

روش تهيه
دو قطره افشره‌ي خوراکي نعنا فلفلي را در يک قاشق چاي‌خوري عسل بچکانيد و در دهان بگذاريد. همچنين مي‌توانيد يک قطره افشره‌ي خوراکي رزماري، يک قطره افشره‌ي خوراکي نعنا و يک قطره افشره‌ي خوراکي ترخون را با هم مخلوط کرده و روزانه دو مرتبه کبدتان را خلاف عقربه‌هاي ساعت ماساژ دهيد.

پاک‌سازي کبد با ريشه‌ي گياه قاصدک
براي تميز کردن کبد يک دوره‌ي درماني با گياه قاصدک را در پيش بگيريد. گياه قاصدک ترشح صفرا را تحريک کرده و مواد زائد را از بدن دفع مي‌کند. مواد زائدي که در کبد انباشته مي‌شوند اجازه نمي‌دهند که توکسين هاي خون تصفيه و چربي‌ها هضم شوند.

روش تهيه
براي هر 150 ميلي‌ليتر آب جوش يک تا چهار گرم ريشه‌ي خشک گياه قاصدک لازم داريد. اين گياه را دم کنيد و روزانه سه تا چهار مرتبه ميل کنيد.

روغن زيتون extra virgine
روغن زيتون براي کبد بسيار فوق‌العاده است به خاطر اينکه خواص مليني دارد. اين روغن کبد را تميز و مشکلات کبدي را رفع مي‌کند.

روش استفاده
روغن زيتون را با آب ليموترش مخلوط کنيد. به مدت پنج روز با شکم خالي اين ترکيب را بنوشيد.

برگ‌هاي آرتيشو
آرتيشو يا همان کنگر فرنگي باعث تحريک ترشح صفرا مي‌شود و به اين ترتيب به دفع توکسين‌ها يا همان سموم انباشته شده در کبد کمک مي‌کند. محققان عصاره‌ي اين گياه را به موش‌هاي آزمايشگاهي تزريق کرده و خواص محافظتي آن را روي کبد مشاهده کردند.

روش استفاده
10 تا 20 برگ آرتيشو را در نيم تا يک ليتر آب و به مدت 15 دقيقه بجوشانيد. در طول روز بعد از غذا از اين محلول ميل کنيد.

عصاره‌ي گياه خار مريم
نارسايي کبدي، سنگ صفرا، سيروز (التهاب مزمن بافت کبدي) و غيره. همه‌ي اين‌ها زماني به وجود مي‌آيد که کبد اشباع‌شده و پر از سم باشد. از گياه خارمريم مي‌توان براي تحريک ترشح صفرا و همچنين دفع مواد زائد انباشته‌شده در کبد استفاده کرد.

روش استفاده
2.5 گرم عصاره‌ي گياه خارمريم را با يک چهارم ليتر آب مخلوط کنيد. هر روز قبل از غذا (سه مرتبه در روز) از اين عصاره ميل کنيد. عصاره‌ي اين گياه به صورت کپسول يا به شکل مايع در بازار وجود دارد.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif