گره بزن شالت را!

سلامانه :بستن شال گردن در فصل سرد هم به گرم شدن و هم به بالا‌رفتن اعتماد به‌نفس شما کمک می‌کند. با آموختن انواع روش‌های بستن شال می‌توانید با هر نوع لباس، ظاهری شیک برای خودتان ایجاد کنید. البته که کار ساده‌ای نیست و باید کمی تمرین، دقت و ذوق به خرج دهید...

گره پاریسی: محبوب‌ترین

به گزارش زندگی مثبت، محبوب‌ترین نوع گره است. شال را در دستان خود بگیرید و آن را از درازا تا بزنید و دور گردن خود بیندازید. حال سمت آزاد شال را داخل سمت 2 لایه‌ای ببرید و عبور دهید و بکشید. با بلندتر کردن طول شال می‌توانید ضخامت آن را تغییر دهید. این نوع گره با ژاکت چرمی کوتاه عالی به نظر می‌رسد. در روزهای خیلی سرد می‌توانید شال گردن خود را محکم‌تر ببندید و زیپ ژاکتتان را نیز بالا بکشید. 

 

گره ساده یک طرفه

این گره ساده‌ای است که همه بلدند و برای زمانی که می‌خواهید کاملا احساس راحتی داشته باشید و سریعا به محل کار یا قرار بیرون خود برسید مناسب است. نکته این گره این است که زیاد گرم نیست. برای زدن این گره شال را دور گردن خود بیندازید به‌طوری که یک طرف آن بلندتر باشد، سمت بلندتر را از روی سمت کوتاه‌تر عبور دهید و از زیر آن از حفره‌ای که ایجاد می‌شود بیرون ‌آورید و گره شلی ایجاد ‌کنید. اگر گردن بلندی دارید می‌توانید عرض شال را در قسمت پشت گردن کمی باز کنید تا فضای بازی را که ژاکتتان نمی‌پوشاند شالتان بپوشاند. 

 

پیچاندن یک مرتبه‌ای

این نوع شال انداختن بیشتر طبق مد است و در واقع همراه داشتن شال برای هر زمان که نیاز شد. 

این مدل را با پالتوی پشمی یا بارانی برای داشتن تیپی ماجراجویانه ست کنید. این مدل مهارت خاصی لازم ندارد. در واقع یک دور پیچاندن شال دور گردن است که 2 انتهای آزاد آن را در جلو رها می‌کنیم. 

 

پیچاندن 2 مرتبه‌ای

این نوع بستن هم در روزهای سرد مفید است. برعکس گره پاریسی نیازی به یقه روی ژاکتتان ندارد چون این گره فضای بیشتری نیاز دارد. با پیچاندن ساده یک مرتبه‌ای شال دور گردنتان شروع ‌کنید اما توجه داشته باشید یکی از سرهای آزاد که در جلو قرار گرفته‌ از دیگری به اندازه کافی بلندتر باشد تا بتوان آن را 2 مرتبه دور گردن پیچاند و سرجای اول برگرداند. 2 سر آزاد تقریبا باید به یک اندازه آویزان باشند. این گره برای یقه‌های ملوانی روی کت‌های چرمی کوتاه مناسب است. 

چگونه لباس سیاه بپوشیم و خوش?تیپ باشیم؟

شیک و جذاب

اندام A و لباس‌هایی که گشاد می‌شوند

اگر اندام A شکلی دارید یعنی شانه‌های شما کوچک است و باسن بزرگی دارید بهتر است لباس‌هایی که از پایین گشاد می‌شوند را انتخاب کنید و از پوشیدن لباس‌های راسته که باسن را مشخص می‌کنند اجتناب کنید. 

 

اندام H و لباس‌های راسته

اگر اندام H شکلی دارید یعنی شانه‌ها و باسنتان در یک عرض هستند و کمرتان هم زیاد باریک نیست، می‌توانید لباس‌های راسته ساده بپوشید. این لباس‌ها خطوط بدن شما را به خوبی دنبال می‌کنند. 

اندام v و یقه‌ای که زیاد بسته نیست

اگر اندام V شکلی دارید یعنی شانه‌های پهن و باسن کوچکی دارید، از لباس‌هایی که یقه بسیار بسته‌ای دارند دوری کنید و با پوشیدن لباس یقه باز تاکیدی بر گردن و قفسه‌سینه ایجاد کنید تا توجه به پهنای شانه کم شود. 

 

اندام O و یقه هفت

اگر اندام O شکلی دارید لباس با یقه هفتی انتخاب کنید و از پوشیدن لباس‌های خیلی کوتاه و خیلی تنگ بپرهیزید. همچنین لباس‌های طرح‌دار و براق یا پلیسه‌دار نپوشید. می‌توانید از یک ژاکت با طول سه‌چهارم لباس برای بهتر شدن ظاهرتان استفاده کنید. 

 

3 نکته کلی برای انتخاب لباس

1. اگر قفسه‌سینه پهن و وسیعی دارید،یقه مربعی انتخاب کنید تا دید را از آن ناحیه بگیرد و به پایین جلب کند وکمر را باریک‌تر نشان دهد. 

2. لباس‌های پوشیده برای‌ ریزاندام‌ها مناسب‌تر هستند. شکل بلند، یکدست و ساده این لباس‌ها یک ظاهر لاغر با پاهای کشیده‌تر ایجاد می‌کند. 

3. اگر لباستان براق است از کمترین جواهرات استفاده کنید. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.