وسواسی كه زیبایی را نشانه می‌گیرد

سلامانه :وسواس‌های فكری زیادی وجود دارند كه برخی از آنها علاوه بر آسیب‌های روحی، باعث تخریب جسمی نیز می‌شوند و درمان فوری آن ضروری است.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پزشكان توصیه‌های جدید به افرادی كه به بیماری وسواس كندن مو "تریكو تیلو مانیا" دچار هستند تا با رعایت این نكات از شدت عارضه‌ی آنها كاسته شود. 

 

گفتنی است: این عارضه در افراد و به ویژه در دختران از سنین آغاز نوجوانی 13 سالگی آغاز می‌شود و چنانچه برای درمان آن سریع اقدام نشود می‌تواند تبدیل به یك بیماری مزمن برای سال‌های طولانی شود. 

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند: افرادی كه به این بیماری دچار می‌شوند اغلب با مشكلاتی برای حضور در اجتماع به دلیل ظاهر غیرطبیعی موهای خود مواجه می‌شوند.
  
این بیماری می‌تواند در افراد به شكل‌های مختلف مانند وسواس در كندن موهای سر، ابرو، ریش و مژه‌ها ایجاد شود. 

 

عوامل روانی در بروز این بیماری بسیار موثر است و اغلب افراد مبتلا در زمان ناراحتی و عصبانیت اقدام به كندن موهای خود به شدت می‌كنند. 

 

پزشكان راه‌حل‌های درمانی و روانشناختی مختلفی برای درمان و كم‌شدن عارضه به این افراد معرفی می‌كنند از جمله جلسات روا‌ن‌درمانی و درموارد حاد خوردن دارو كه می‌تواند به فرد مبتلا كمك كند، اما در وهله اول اراده و انگیزه خود شخص دركنار دور كردن عوامل استرس‌زا می‌تواند باعث بهبود فرد شود. 

 

حضور در جمع دوستان و ورزش و به گونه‌ای مشغول كردن ذهن به انجام كارهای مورد علاقه و كمك گرفتن از اقوام و دوستان برای حمایت روانی از جمله موارد با اهمیت كمك به درمان در این افراد است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.