مادران باردار! ماساژ درمانی را جدی بگیرید

سلامانه :با استفاده از روش‌های نوین در کاهش درد مانند ماساژ درمانی می‌توان تجربه خوشایند در مادران ایجاد کرد.

تهمینه فرج خدا، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در زایمان از نظر مامایی پدیده‌ای پیچیده، ‌شخصی، ‌ذهنی و چند وجهی است که تحت تاثیر عوامل اقتصادی، ‌اجتماعی و روان‌شناختی قرار دارد و از طرحی سازگاری با درد در شدت درد و مقدار تجربه شده توسط زائو موثر است. 

 وی گفت: با توجه به اینکه زایمان یکی از مهم‌ترین وقایع زندگی زنان است و تصویر ذهنی آن می‌تواند به صورت در ذهن او باقی بماند، پیامدهای منفی در این رویداد تاثیر نامطلوبی را بر زن و خانواده‌اش بر جای می‌گذارد. 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اظهار داشت: ماساژ درمانی یک روش علمی است که با اعمال تکنیک‌های دستی و نظام مند بر روی بافت نرم سطحی پوست، عضلات تاندون‌ها انجام شده و با به کارگیری قسمت‌هایی از دست، ‌پا و ساعد طی آن همراه است که باعث آرام سازی عضلانی می‌شود. 

وی ادامه داد: عدم رضایت مندی از زایمان ممکن است باعث اتخاذ سزارین در زایمان‌های بعدی و تحمیل هزینه بیشتر شود، استفاده از ماساژ درمانی می‌تواند به عنوان روش ساده و کم هزینه و بی‌خطر در بیمارستان‌ها در جهت کاهش درد زایمان و ایجاد تجربه خوشایند در مادران باشد. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.