بهبودی کامل سینوزیت مزمن در ۸۲ درصد مبتلایان

سلامانه :تخصص گوش، گلو و بینی گفت: پس از انجام تحقیقات بالینی متعدد و پیگیری بیماران مبتلا به سینوزیت مزمن بر اساس درمان طولانی مدت دارویی، الگوی درمانی جدید مبتلایان به سینوزیت مزمن ارایه شد.

دکتر خشایار احمدی در گفت وگو با ایسنا ، به عنوان سرپرست این تیم تحقیقاتی با اعلام این خبر گفت: بیماران مبتلا به سینوزیت مزمن بر اساس تعریف بالینی به افرادی اطلاق می‌شود که به رغم درمان‌های دارویی، پس از گذشت 8 تا 12 هفته، علایم سینوزیت در آنها پایدار می ماند.

وی در خصوص بارزترین علایم این بیماری ناتوان کننده گفت: گرفتگی طولانی مدت بینی، خروج ترشحات چرکی از بینی و یا پشت حلق، سردردهای فشاری و ناتوان کننده صورت، سرماخوردگی های مکرر و اختلالات بویایی از علایم مشخصه سینوزیت مزمن هستند.

این جراح و متخصص گوش، گلو و بینی افزود: در این طرح تحقیقاتی حدود 300 بیمار مبتلا به سینوزیت مزمن که با علایم بالینی و سی تی اسکن تشخیص داده شده بودند، مورد مطالعه قرار گرفته و با استفاده از درمان دارویی خوراکی خاص تحت درمان قرار گرفتند.

دکتر احمدی با بیان اینکه 82 درصد مبتلایان به سینوزیت مزمن با درمان‌های جدید به طور کامل بهبود یافتند، گفت: در بیماران مورد مطالعه نوع خاصی از آنتی بیوتیک و اسپری کورتنی بینی تجویز شد و بیماران 3 ماه متوالی درمان را ادامه دادند، پس از گذشت این مدت، علایم بیماری برطرف شد و طی 6 ماه پی گیری هیچگونه نشانه‌ای از عود بیماری وجود نداشت.

سرپرست این تیم تحقیقاتی در پایان تصریح کرد: با این مدالیته درمانی می توان بسیاری از مبتلایان به سینوزیت مزمن را به طور کامل درمان کرد که به احتمال زیاد، از انجام عمل جراحی پیشگیری می شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.