اختلالاتی که روح ما را هدف گرفته‌اند

سلامانه :سلامت روان هم مانند سلامت جسم بسیار مهم است، اختلالات روانی نیز از جمله بیمارِ‌هایی هستند که اگر درمان نشوند مشکلات بسیاری را ایجاد خواهند کرد.

دکتر فربد فدایی، روان‌شناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: اضطراب، افسردگی، وسواس و توهم و هذیان از مهم‌ترین نشانه‌های اختلالات روانی هستند. 

وی افزود: فردی که دارای اختلالات روانی است معمولا خود را بالا‌تر از دیگران می‌داند، و با اطرافیان خود با خشونت رفتار می‌کند، همچنین توانایی خود را در جهت خود خواهی به کار می‌برد. 

*بدخوابی از شایع‌ترین اختلالات خواب
دکتر فربد فدایی افزود: سائیدن دندان‌ها روی هم، راه رفتن در خواب، حرف زدن در خواب و شب ادراری در کودکان از نشانه‌های بدخوابی است. 

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از بدخوابی، افراد در طول شب یک پارچه بخوابند و از خوابیدن در طول روز اجتناب کنند. زیرا بدخوابی به مرور زمان بر سلامت روان تاثیر می‌گذارد. 

فدایی گفت: سندرم سفید برفی و یا تمایل زیاد به خواب، از جمله اختلالات خواب است که معمولا در اثر بیمار‌ی‌های عمومی مثل کم کاری تیروئید و یا بیماری‌های مخفی ایجاد می‌شود. 

وی تصریح کرد: ضایعات مربوط به مناطق مربوط به هوشیاری و برانگیختگی در مغز، باعث پرخوابی غیرعادی می‌شوند. 

فدایی در پایان اشاره کرد: به طور معمول بزرگسالان ۶ تا ۹ ساعت در شبانه روز نیاز به خواب دارند. خوابیدن بیشتر از ۹ ساعت و یا کمتر از ۶ ساعت در سلامت روح و روان تاثیر می‌گذارد و به مرور زمان فرد را دچار مشکل می‌کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.