بیش از ۶ درصد از نوجوانان آمریکایی دارو می‌خورند

سلامانه :تحقیقات نشان داده است بیش از ۶ درصد نوجوانان آمریکایی به دلیل بیماری‌های مربوط به سلامت روان، دارو مصرف می‌‌کنند.

 
به گزارش فارس به  نقل از یونایتدپرس اینترنشنال، تحقیقات جدید نشان داد که بیش از 6 درصد از نوجوانان آمریکا داروهای نسخه‌شده برای سلامت روان از جمله افسردگی و اختلال نقص توجه (ADHD) مصرف می‌کنند.

این نظرسنجی همچنین یک شکاف گسترده‌ای در مصرف داروهای روان‌پزشکی در تمامی گروه‌های قومی و نژادی را نشان داد.

مطالعات قبلی افزایش مصرف داروها را در میان نوجوانان نشان داد، اما آنها به طور عمده در گروه‌های پرخطر در نظر گرفته می‌شوند؛ مانند کودکانی که به خاطر مشکلات روانی در بیمارستان بستری می‌شوند.

این مطالعات همچنین نشان داد که نوجوانان سن 12 تا 19 ساله به طور معمول برای درمان افسردگی یا ADHD که از شایع‌ترین اختلالات سلامت روان در این گروه سنی است دارو مصرف می‌کنند.

این مطالعه افزود که درحدود 4 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله را یک فرم از افسردگی را تجربه کرده‌اند.

در همین حال، 9 درصد از کودکان 5 تا 17 ساله به ADHD، اختلال رفتاری که با مشکل توجه و رفتار تکانشی همراه است، تشخیص داده شده‌اند.

مردان بیشتر احتمال دارد به مصرف دارو برای درمان ADHD روی بیاورند، در حالی که زنان معمولاً به مصرف دارو برای درمان افسردگی روی آورده‌اند.

نقص توجه نوعی از اختلال کم‌توجهی- بیش‌فعالی (ADHD) است؛ اختلال کم‌توجهی- بیش‌فعالی از شایعترین اختلالات رفتاری کودکان است. 3 تا 5درصد از کودکان به آن مبتلا هستند.

این اختلال در دوران کودکی ظهور می‌کند و معمولاً همراه با پرتحرّکی، بی‌توجهی و رفتارهای ناگهانی است.

بیشتر مبتلایان در سنین مدرسه دچار مشکلات یادگیری می‌شوند که افتراق این افراد از مبتلایان به اختلال یادگیری بسیار مهم است. نقص توجه در پسران شایع‌تر از دختران است.

این اختلال از کودکی شروع می‌شود و حدود 80 درصد مبتلایان معمولاً در نوجوانی رو به بهبودی می‌روند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.