ارتباط خروپف زیاد با خطر سکته مغزی

سلامانه :پزشکان چینی در یک مطالعه جدید هشدار دادند افرادی که حین خواب، زیاد خروپف می‌کنند بیشتر در معرض خطر سکته مغزی هستند.

به گزارش ایسنا ، در بررسی که روی بیش از 25 هزار نفر انجام گرفت، مشخص شد که به دلیل افزایش خطر لختگی خون احتمال مرگ ناشی از سکته مغزی در افرادی که در خواب خروپف می‌کنند بیش از دو برابر است.

پزشکان چینی همچنین در این مطالعه دریافتند که احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی نیز در این افراد 80 درصد بیشتر است.

هنگامی که فرد به خواب می‌رود ماهیچه‌های مجاری تنفسی وی آرام و منبسط می‌شوند و این امر می‌تواند در برخی افراد مشکل‌ساز شده و نفس فرد حداقل به مدت 10 ثانیه قطع شود. جریان هوا در مقابل بافت نرمی که در مسیر عبورش قرار دارد مرتعش می‌شود و صدای خروپف را ایجاد می‌کند. همچنین هنگامی که مغز از قطع شدن نفس آگاه می‌شود سیگنالی را به ماهیچه‌های مجرای هوایی ارسال می‌کند تا مجدد منقبض شوند. در موارد خفیف ابتلا به وقفه تنفسی حین خواب، این پدیده هر 10 دقیقه یک بار اتفاق می‌افتد اما در موارد وخیم‌تر باعث می‌شود خواب فرد کاملا تحت تاثیر این پدیده قرار گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه دیلی‌میل، پزشکان چینی معتقدند خطر فزاینده سکته مغزی در افرادی که زیاد خروپف می‌کنند از این مشکل نشات می‌گیرد که جریان خون در مغز و قلب با وقفه‌های مداوم تنفس مختل می‌شود و در رسیدن خون به این اعضای حیاتی مشکل ایجاد می‌کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.