توصیه راستگو به مادران: با کودکانتان دوستی کنید تا محبت را از جای دیگر گدایی نکنند

سلامانه :همایش بزرگ سه سالگان حسینی در مصلای بزرگ تهران و با حضور مادران و کودکان و در روز شهادت حضرت رقیه(س) برگزار شد.

به گزارش ایسنا ، سخنران این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین راستگو بود که با زبان کودکانه داستان زندگی حضرت رقیه(س) را بازگو کرد.

طی این مراسم یکسری مسابقات و سرگرمی‌هایی برای کودکان برگزار شد که از جمله آن برنامه‌ها حفظ و قرائت سوره "ناس" بود و راستگو طی برنامه آموزش‌های دینی را به زبان کودکانه بیان و به کودکان توصیه کرد که در برابر کارها همواره صبر داشته باشید ولی در قبال کارهای خوب هرگز تعلل نکنید.

راستگو در ادامه با توصیه به مادران گفت: برای تربیت فرزندان سه نکته اساسی را همواره مد نظر قرار دهید، اولین توصیه این است که روش تربیتی پدر و مادر باید یکی باشد و اگر اختلاف نظری دارید وقتی کودکان نیستند آن اختلافات را بیان کنید.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم بهترین نعمت خدا را به درستی تحویل جامعه دهیم، باید برای تربیتشان وقت زیادی گذاشت از واجبات دینی بعد از نماز تربیت فرزندان است، چراکه اگر فرزند درست تربیت شود جامعه به سمت تعالی می‌رود پس بهتر است خانواده‌ها کتاب‌های روانشناسی اسلامی را مطالعه کنند.

راستگو در پایان گفت: با کودکان خود دوستی کنید تا خدای نکرده محبت را از جای دیگری گدایی نکنند و برای دوستی با کودکان بهترین الگو ائمه هستند.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین راستگو از صحبت‌های خود برای کودکان مسابقه‌ای برگزار کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.