ورزش برای کسانی که ضربان قلب نامنظم دارند، چگونه است؟

سلامانه : فیبریلاسیون دهلیزی یا ضربان قلب نامنظم یکی از اختلالات شایع قلبی محسوب می‌شود. این در حالی است که سطح امن ورزش برای مردان و زنان با اختلال در ریتم قلب متفاوت است. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، به گفته کارشناسان ورزش در سطوح متوسط و شدید ممکن است برای مبتلایان به این اختلال در هر دو جنس زن و مرد به میزان متفاوتی خطرناک باشد. 


از آنجا که فیبریلاسیون دهلیزی خطر ابتلا به سکته مغزی را در پی دارد، آگاهی از این خطرات ما را قادر به ارائه راهنمایی‌های خاص و توصیه‌هایی می‌کند که چگونه این بیماران می‌توانند ورزش کنند بدون این که ریتم نامنظم قلب بر روی کیفیت زندگی آن‌ها تأثیر منفی بگذارد. 


فیبریلاسیون دهلیزی در زنان خطرات بیشتری را نسبت به مردان به دنبال دارد. به طوری که زنانی که از ریتم نامنظم قلب رنج می‌برند، 4 برابر بیشتر از مردان مبتلا به سکته مغزی می‌شوند. 


محققان توصیه می‌کنند کسانی که دچار این اختلال هستند، برای داشتن یک برنامه ورزشی مناسب باید حتماً از پزشک خود مشاوره بگیرند.


در حال حاضر فیبریلاسیون دهلیزی بیش از دو نیم میلیون بزرگسال آمریکایی را گرفتار خود کرده است و پیش بینی می‌شود تا 30 سال آینده این میزان به دو برابر افزایش یابد.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.