رابطه مستقیم میان چاقی و ابتلا به سرطان

رابطه مستقیم میان چاقی و ابتلا به سرطان

سلامانه : یافته‌های تازه انجمن سرطان آمریکا نشان می‌دهد، چاقی نقش اساسی در بروز ابتلا به انواع سرطان دارد.

 
به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، پژوهشگران، برای نخستین بار از رادیوگرافی برای تجزیه و تحلیل و بررسی رابطه میان بافت‌های چربی و ابتلا به سرطان استفاده کردند.


دکتر راشل مورفی، مدیر پیشگیری از سرطان انجمن سرطان آمریکا گفت:«پژوهش‌های گذشته در مورد شاخص توده بدن و اندازه دور کمر برای یافتن رابطه میان چاقی و سرطان نادرست بود. به عنوان مثال، کسی که قد کوتاه و اندام عضلانی دارد، به احتمال زیاد شاخص توده بدنش بالا است، اما بدنش حاوی چربی اندکی است.»


او افزود:«رادیو گرافی کردن بافت چربی‌ها بسیار دقیق‌تر از تجزیه و تحلیل اندازه دور کمر و شاخص توده بدن است. با استفاده از این تصاویر می‌توان میزان دقیق چربی و عضله بدن افراد را مشخص کرد.»


محققان، پس از رادیوگرافی چربی‌های اندام های داخلی - شکم، ران‌ها و ... - بدن بیش از دو هزار و پانصد بزرگسالان، آنها را 13 سال زیر نظر گرفتند.

 
محققان دریافتند، زنان و مردانی که چربی بدن شان بالا است - بدون توجه به شاخص توده بدن - بیشتر از افراد دیگر در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند. 


دکتر مورفی و همکارانش پی بردند، مردانی که بدن شان حاوی مقادیر بالای چربی احشایی است، سه برابر بیشتر از افرادی که چنین نیستند در معرض ابتلا به سرطان های مختلف - مری، لوزالمعده، روده بزرگ، راست روده، کلیه، تیروئید و کیسه صفرا - قرار دارند. 


دکتر مورفی گفت:«افزایش بافت چربی احشایی در مردان رابطه مستقیمی با بروز سرطان دارد.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.