سالانه بیش از یک میلیارد دلار در کشور صرف درمان دیابت می‌شود

سلامانه : رییس بیمارستان هاجر تهران گفت: سالانه یک میلیارد و یکصد میلیون دلار در کشور برای درمان بیماران دیابتی هزینه می شود.

 

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ دوم پزشک ˈجلیل رجبیˈ روز سه شنبه در همایش دیابت و پیشگیری از عارضه های آن در بیمارستان هاجر افزود: طی 10 سال آینده این هزینه ها 10 برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از پرهزینه ترین عارضه های دیابت، زخم پای دیابت است که هر چه مدت زخم بیشتر باشد ، مشکلات و هزینه های آن بیشتر خواهد شد.

رییس بیمارستان هاجر گفت: 15 درصد مبتلایان دیابت در کشور مبتلا به زخم پای دیابت و 15 درصد دیابتی ها نیز به عفونت های استخوانی مبتلا می شوند.

 

رجبی افزود: برای هر پانسمان زخم پای دیابتی ، یکصد هزار تومان هزینه می شود و یک بیمار دیابتی ممکن است در یک هفته، سه بار به این پانسمان ها نیاز پیدا کند درحالیکه یک ریال از این هزینه ها را بیمه تقبل نکرده است.

 

وی اظهار داشت: بیمه نیروهای مسلح قرار است هزینه های زخم پای دیابت را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

 

رییس بیمارستان هاجر در ادامه به تشریح عملکرد این بیمارستان طی شش ماه اخیر پرداخت و گفت: طی شش ماه، 128 بیمار مبتلا به زخم پای دیابت شامل 80 مرد و 48 زن به این بیمارستان مراجعه کردند و 47 نفر آنان در مجموع بستری شدند که آمار زیادی است.

 

رجبی افزود: بیشتر مراجعان ما افرادی غیر از خانواده نیروهای مسلح است ؛ دلیل این امر آن است که نیروهای مسلح نسبت به دیگر اقشار جامعه از وضعیت سلامت جسمی بهتری برخوردار هستند.

 

وی گفت: 49 نفر از مراجعه کنندگان دچار قطع عضو انگشت و دو نفر دچار قطع پا شدند؛ انجام درمان های طولانی مدت برای مبتلایان زخم پا منجر به عوارضی مانند عوارض کلیوی خواهد شد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.