آمریکایی‌ها بی‌خبر از تهدید دیابت نوع دو!

آمریکایی‌ها بی‌خبر از تهدید دیابت نوع دو!

سلامانه : یافته‌های تازه نشان می‌دهد، تعداد زیادی از شهروندان آمریکا، نمی دانند در معرض ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند و پزشکان نیز این موضوع را به اطلاع نمی‌دهند.

 
به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، متخصصان انجمن دیابت آمریکا با مطالعه بر روی بیش از هزار و چهارصد فرد پنجاه تا هفتاد ساله و 600 ارائه دهنده خدمات پزشکی به این نتیجه رسیدند. 


پژوهشگران دریافتند 40 درصد از افرادی که در معرض ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند فکر می کنند این بیماری آنها را تهدید نمی کند و تنها 30 درصد از بیمارانی که علایم ابتلا به دیابت نوع دو را بروز داده اند، باور دارند این بیماری سلامت آنها را تهدید می کند.


کمتر از نیمی از بیمارانی که در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند، درباره میزان کلسترول، فشار و قند خون با پزشک شان گفت و گو می کنند.


تنها 25 درصد افرادی که در معرض ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند، از عواقب منفی این بیماری مانند بیماری های قلب و عروق اطلاع دارند. 


در حالی که بیماران می دانند ورزش و پیروی کردن از رژیم غذایی سالم خطر ابتلا به بیماری های قلب و عروق و دیابت نوع دو را کاهش می دهند، اکثریت آنها ( 70 درصد ) اضافه وزن دارند یا چاق هستند. 


سخنگوی انجمن دیابت آمریکا گفت:«بزرگ ترین مانع برای درمان بیمارانی که در معرض ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند، عدم انطباق با سبک زندگی سالم است. بیش از 80 درصد این افراد فکر می کنند سالم هستند و خطری آنها را تهدید نمی کند.»


دکتر نانسی مک آلبرت، مدیر کمیته پیشگیری انجمن دیابت آمریکا اظهار داشت:«پزشکان باید مطمئن شوند افراد می توانند بین عوامل خطر زا و پیشرفت دیابت نوع دو ارتباط برقرار کنند. اما یک چهارم متخصصان اعلام کرده اند بیماران را بیهوده نگران نمی‌کنند چون معتقدند آنها سالم هستند.»

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.