مشاهیر سرطان تخمدان را بشناسید

مشاهیر سرطان تخمدان را بشناسید

سلامانه : در این مطلب با پنج چهره‌ای که به سرطان تخمدان مبتلا هستند و با آن به مبارزه پرداختند آشنا می‌شوید.

 

کتی بتس

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، کتی بتس هنرپیشه برجسته هالیود و برنده جایزه اسکار که در فیلم تایتانیک به ایفای نقش پرداخته، در سال 2003 میلادی، پی برد که به سرطان تخمدان مبتلاست. چند روز پس از این که پی برد به سرطان مبتلاست تصمیم گرفت موضوع را عمومی نکند و به مبتلایان به سرطان کمک کند تا با این بیماری مهلک مبارزه کنند.


کتی بتس، هم اکنون با یک موسسه خیریه در زمینه آگاهی بخشی درباره سرطان و ترغیب مردم به توجه به علایم و ... برای پیشگیری از سرطان همکاری می کند. او به همراه بسیاری از هنرمندان و افراد مشهوری که سرطان را شکست داده اند تلاش می کنند ثروتمندان و مردم عادی را برای اهدای کمک های مادی و معنوی ترغیب کنند.


استفاده از هنرمندان و افراد مشهور برای درمان سرطان بسیار موثر است، اما هنگامی که هنرمندان به سرطان مبتلا می شوند تصور شکست از بیماری اضطراب کشنده ای را به آنها تحمیل می کند. اما کتی بتس با درایت و به کاربردن آمیزه ای از دارودرمانی، شیمی درمانی، یوگا و تمرکز ذهن توانست این بیماری مهلک را شکست دهد. البته نباید نقش برجسته دوستان و خانواده این هنرپیشه را نادیده گرفت.


فران دریسچر
این هنرپیشه آمریکایی به دلیل بازی در سریال Nanny به شهرت رسیده است. ابتلاء فران دریسچربه سرطان با بروز علائم از سال 1998 آغاز شد، اما او توجهی به آن نکرد. در ماه جولای سال 2000 میلادی پزشکان پس از بررسی های مختلف به او اطلاع دادند که به سرطان تخمدان مبتلاست. او بلافاصله تحت عمل جراحی هیسترکتومی رادیکال فوری قرار گرفت تا از پیشرفت بیماری جلوگیری کنند. این هنرپیشه آمریکایی با کمک روانشناس شخصی اش وپزشکان توانست با سرطان مبارزه و پیروز شود.

 

او در کتاب اش از مبارزه با سرطان نوشته است و می گوید:" همه افراد باید نشانه های سرطان را جدی بگیرند و بلافاصله به پزشک مراجعه کنند تا بتوانند با آن مبارزه کنند و پیروز شوند.  


فران دریسچر، در سال 2007 موسسه مبارزه با سرطان دریسچر را افتتاح کرد تا بتواند مردم جهان را در مبارزه با سرطان تخمدان کمک کند.        


کایلی مینوگ
کایلی مینوگ، موزیسین مشهور استرالیایی در سال 2005 به سرطان تخمدان مبتلا شد. اول بار که کایلی به پزشک مراجعه کرد، بیماری اش سرطان تشخیص داده نشد. اندکی پس از آن، او با شرایط نامساعد به بیمارستان منتقل شد و پس از جراحی و شیمی درمانی توانست به زندگی عادی بازگردد. اشتباه در تشخیص بیماری او باعث شد وزارت بهداشت استرالیا قوانین جدیدی درباره بررسی های دقیق تر برای تشخیص بیماری سرطان وضع کنند.


نانسی ریگان
نانسی ریگان، بیوه رونالد ریگان رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکاست. این بانوی آمریکایی سال 1987 پس انجام ماموگرافی پی برد به سرطان سینه مبتلاست. پزشکان بلافاصله او را به اتاق عمل هدایت کردند و سینه چپ او را برداشتند تا نانسی به زندگی اش ادامه دهد. 10 سال بعد سرطان دوباره زندگی بانوی اول سابق آمریکا را به مخاطره انداخت. او به سرطان تخمدان مبتلا بود. پزشکان با استفاده از شیمی و پرتو درمانی توانستند از پیشرفت سرطان جلوگیری کنند تا او بتواند در مراسم تشیع و سوگند همسرش و روسای جمهور بعدی آمریکا حضور داشته باشد.  


سوزان سومرز 
در سال 2001 میلادی، سوزان سومرز، نویسنده و هنرپیشه آمریکایی پی برد که به سرطان تخمدان مبتلاست و توسط پزشکان تحت درمان قرار گرفت. او پس از آنکه به وسیله دارو درمانی، شیمی درمانی و عمل جراحی سرطان را شکست داد، موسسه ای تاسیس کرد تا بتواند روش های مقابله با سرطان را دگرگون کند. او که با تکیه بر دارودرمانی، عمل جراحی و تقویت روحیه موفق شده بود بیماری اش را درمان کند تلاش می کند افراد را به تقویت روحیه و آزمایش های سالانه برای پیشگیری از بروز سرطان ترغیب کند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.