۱۱ توصیه برای سلامت افراد پنجاه سال به بالا

۱۱ توصیه برای سلامت افراد پنجاه سال به بالا

سلامانه : اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که سن‌تان از 50 عبور کرده و می‌خواهید سلامت خود را همواره حفظ کنید این 11 توصیه ساده را بخوانید.

 

1-وقت گذرانی با کودکان 

 

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، پزشکان معتقدند پنجاه سالگان باید در طول روز فعالیت کنند و به کارهای مورد علاقه خود بپردازند تا شاد شوند. آنها توصیه می کنند شنا و پیاده روی کنید. به سرگرمی مورد علاقه تان بپردازید و با نوه و کودک تان بازی کنید. فعالیت عضلات شما را قوی و از گسترش آرتروز جلوگیری می کند. 


2-ورزش کردن


همراه فرزند و نوه قدم بزنید یا بدوید. دکتر پاتینس وایت، نایب رئیس انجمن ملی سلامت و آرتروز آمریکا گفت: «با پزشک معالجتان مشورت کنید تا زمان مجاز دویدن و پیاده روی کردن را تعیین کند. حالا شروع کنید تا تاثیر ورزش بر انعطاف پذیری، قدرت و توانایی تان را حس کنید.»


3-بازی روی میز


وقتی آرتروز دارید زانو درد باعث می شود روی زمین بنشینید و پازل، دومینو و شطرنج بازی کنید. از این به بعد می توانید روی میز بازی کنید از بازی لذت ببرید. علاوه بر شطرنج، پازل و دومینو می توانید فوتبال دستی، تنیس روی میز و بیلیارد بازی کنید تا از سفت شدن عضلات پای تان جلوگیری کنید.


4- آشپزی 


اضافه وزن آرتروز را تشدید می کند. بهترین راه برای کاهش وزن و سرگرم شدن آشپزی است. با نوه و کودک تان نان، کیک و مافین رژیمی درست کنید.


5-هنر و صنایع  


ساختن کار دستی و ساختن آلبوم عکس و شمع، تزئین لباس و نقاشی روی کاشی کار لذت بخشی است. درد آرتروز نمی گذارد نقاشی کنید یا با قیچی کار کنید؟ کار را به بچه ها محول کنید و خودتان مدیریت کنید.


6- خروج از خانه 


افزایش قدرت و کشش عضلات آرتروز را کنترل می کند. از خانه خارج شوید و طبیعت بروید. بادبادک هواکنید یا توپ بازی کنید. فقط به عضلات و مفاصل تان فشار وارد نکنید که آرتروز را تشدید می کند.


7-تفریح با تکنولوژی


مدت ها است برنامه های کامپیوتری ایروبیک و تناسب اندام به بازار آمده است. با یکی از آنها در پارک نزدیک خانه تان ورزش کنید. اگر ورزش در پارک را دوست ندارید، در خانه از بازی های کامپیوتری که نیاز به فعالیت دارد استفاده کنید. 


8- نظافت محل زندگی
به دهانتان ماسک بزنید و خانه و حیاط را نظافت کنید. اگر نوه ها کوچک هستند محل و زمان نظافت را کاهش دهید و از جاروی کوچک تری استفاده کنید تا گرد و خاک ناشی از نظافت کردن کودکان را اذیت نکند. برای این که بیش از حد خسته نشوید از جاروهای ارگونومیک استفاده کنید.


9-جستجو و کشف اجسام
اسباب بازی ها و خرت و پرت های کودکان را اطراف حیاط یا پارک پنهان کنید و چند تا دوربین چشمی و ذره بین ارزان قیمت بخرید و با نوه تان گروه جستجو تشکیل دهید تا لوازم را کشف کنید. این کار روحیه شما و کودکتان را افزایش می دهد.


10-پرورش گل و گیاه
کودکان عاشق خاک بازی هستند. ظرف بزرگ پر از خاکی بردارید و به کمک نوه تان در آن درخچه یا گوجه فرنگی بکارید. مطمئن شوید تجهیزاتی که استفاده می کنید کاملا استاندارد و ارگونومی باشند تا کمر و زانو ها آسیب نبینند.


11-کشف سرگرمی مورد علاقه 
درد آرتروز کلافه کننده است، استراحت و بی تحرکی کلافه کننده تر. اگر ورزش و فعالیت نکنید مفاصل بدن تان ضعیف می شوند و وظایف شان را به سختی انجام می دهند و درد بیشتر می شود. علاوه بر فعالیت های روزمره، شنا و پیاده روی کردن را فراموش نکنید.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.