۱۳ توصیه دندان پزشکان به بیماران

۱۳ توصیه دندان پزشکان به بیماران

سلامانه :اگر می‌خواهید به دندانپزشک مراجعه کنید، خوب است که قبل از آن این توصیه‌ها را که از سوی دندانپزشکان به بیماران ارائه شده است را بخوانید.

 

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، این 13 نکته در ادامه می‌آید:

 

1-  خیلی از بیماران به سختی راضی می شوند از دندان شان عکس گرفته شود چون می ترسند اشعه ایکس باعث سرطان شود. اما آنها نمی دانند وقتی یک ساعت بیرون از خانه هستند بسیار بیشتر از میزان پرتو های اشعه ایکس رادیولوژی پرتو های اشعه ایکس بر آنها می تابد.

 

2- وقتی برای اولین بار با کسی ملاقات می کنید اولین چیزی که جلب توجه می کند چشم ها است، سپس دندان ها و در آخر مو. اما مردم بیشتر پول و زمان شان را به جای دندان صرف مو می کنند.  

 

3- اگر دهان تان بوی بد می دهد اعلام کنید چون ما چیزی نمی گوییم.

 

4- افرادی با عکس هنرپیشه ای وارد مطب می شوند و می گویند:" می خواهم شبیه این هنرپیشه بشوم." بعد از این که عکس را می بینیم روی صندلی می نشینیم و به او می گوییم  تو نمی توانی لبخندی مثل آنجلینا جولی داشته باشی چون چهره ات متناسب با دندان هایت نیست. درست مثل آن است که هر روز بخواهید موهای خود را رنگ، های لایت یا ... کنید. 

 

5- از 20 سال پیش درباره آسیبی که شیشه های شیر به دندان های کودکان وارد می کنند به والدین هشدار داده ایم و اعلام کرده ایم از به خواب رفتن کودکان با شیشه شیر جلوگیری کنند اما هیچ تغییری در روش های استفاده از شیشه شیر دیده نشده است. 

 

6- اگر می خواهید میزان باکتری های مضر دهان را کم کنید باید از xylitol ( نوعی قند که در آدامس وجود دارد) استفاده کنید. مصرف روزانه شش یا هفت تکه آدامس، ترکیبات شیمیایی درون دهان را تغییر می دهند و حفره های دندانی را تا اندازه زیادی ضد عفونی می کنند.

 

7- پس از هر بار سوراخ کردن زبان، احتمال عفونت بسیار زیاد است. موارد بسیار زیادی وجود دارد که به علت آلودگی دهان و محل سوراخ شده، دندان پزشک مجبور شده قسمتی از زبان بیمار را قطع کند. زبان تان را سوراخ نکنید.

 

8- مردم معتقدند پر کردن دندان دشوار و زمان بر است در صورتی که پر کردن دندان کاری سهل و ساده است. 

 

9- وقتی دندان پزشکی را انتخاب می کنید به مجلات روی سالن انتظار دقت کنید تا به روز باشد. این موضوع نشان می دهد دندان پزشک به جزئیات توجه دارد.

 

10- بعضی افراد بدون اینکه از شرایط بیمه شان مطلع باشند به مطب دندان پزشک مراجعه می کنند. آنها فکر می کنند دندان پزشکان از قوانین و مقررات همه شرکت های بیمه اطلاع دارند در صورتی که اصلا این طور نیست.

 

11- پیش از این که به دندان پزشک مراجعه کنید سیر نخورید.

 

12- مردم فکر می کنند خون ریزی لثه هنگام شستن دندان ها غیر طبیعی است و دوان دوان به دندان پزشک مراجعه می کنند. اما باید بدانند مقداری خونریزی هنگام شست و شوی دندان طبیعی است مگر این که فرد مبتلا به بیماری پریودنتال باشد.

 

 

13- افرادی که با دندان های پوسیده به دندان پزشک مراجعه می کنند و می گویند:" من که با دندان های مصنوعی پدر بزرگ می شوم." اشتباه می کنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.