داروها و تجهیزات بیماران قلبی همچنان گران است

سلامانه :رئیس انجمن آترواسکلروز ایران در خصوص تازه ترین دستاورد درمان بیماران تنگی عروق قلب گفت: استنت‌های جذبی به عنوان یک روش غیرتهاجمی، افراد مبتلا به تنگی عروق را که محکوم به انجام عمل جراحی باز هستند نجات می دهد.

 

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود قاسمی در حاشیه نخستین همایش آتروترومبوز ضمن اعلام این خبر افزود: متأسفانه با تفاوت قیمت ارز، بیماران کاندید استفاده از استنت‌های جذبی با مشکلات پرداخت هزینه مواجه شدند وعلی رغم تلاش‌های دولت و وزارت بهداشت برای واردات تجهیزات پزشکی،همچنان گرانی دارو و تجهیزات مورد نیاز استفاده ازاستنت باقی مانده است.

 

وی تأکید کرد: کاهش و تنظیم قیمت داروها و تجهیزات پزشکی ازجمله استنت‌های دارویی یا استنت‌های معمولی و همچنین جذبی در اولویت قرار گیرد تا مشکلات مردم کاهش یابد.

 

عضو بین المللی کالج قلب آمریکا در خصوص حمایت بیمه ها ازبیماران قلبی نیز خاطرنشان کرد: ابتدا بیمه‌ها برای پوشش دهی خوب باید بودجه کافی داشته باشند. در این زمینه نیز باید مقدار منابع مالی را برای حمایت بهتر بیماران را افزایش دهند که تا حد امکان پرداختی مردم از جیبشان به شدت کاهش یابد.

 

وی افزود: یکی از مشکلات ما طی چند سال اخیر این بوده است که برخی بیمه ها مقداری از هزینه های بیماران را پرداخت می کنند ولی وسایل مورد نیاز پزشکی مانند فنر برای استنت و...باید توسط بیمار خریداری شود که به طور قطع فشار اقتصادی زیادی به بیمارو خانواده اش وارد می‌شود.

 

دکتر قاسمی در خصوص سن استفاده از تکنیک استنت جذبی نیز گفت: در آقایان معمولأ بالای 40 سال اما در افراد 35 سال هم استفاده می‌شود. برای خانم‌ها نیز بعد از 55 سالگی شیوع بیشتری دارد و این امر در کل دنیا به همین شکل است.

 

عضو اینترونشنال انجمن قلب اروپا اظهار کرد: امروزه استفاده ازتکنیک استنت و داروهای ضد پلاکت شرایط درمان بیماران مبتلا به تنگی عروق به شدت تغییر یافته و امید به زندگی نیز در این بیماران افزایش یافته است.

 

وی با بیان این که جامعه ما همچنان نیازمند توجه به امر پیشگیری است، گفت: پیشگیری اصل مسلم، نمود واقعی و بارز موفقیت پزشکی در هر جامعه‌ای محسوب می‌شود و این اتفاق با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی رسانه‌ها میسر خواهد شد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.