با این ۳ ورزش ها قامت شما صاف می شود

سلامانه :اگر انحراف ستون فقرات قبل از سن بلوغ درمان نشود، درمان آن سخت‌تر می‌شود و مشکلات نخاعی برای فرد ایجاد می‌کند.

 

دکتر غلامرضا رئیسی متخصص طب فیزیکی گفت: انحراف جانبی ستون فقرات، به معنی انحراف از خط عمودی به سمت راست و چپ است و حداقل زاویه‌ای که به آن "انحراف ستون فقرات" می‌گویند، 10درجه است.

 

وی گفت: "انحرافات ستون فقرات" بیشتر در سنین نوجوانی به وجود می‌آید و یا حتی ممکن است نوزاد از بدو تولد دچار انحراف ستون فقرات باشد. این بیماری علت مشخصی ندارد اما یکی از دلایل آن ژنتیک است.

 

وی افزود: اگر انحراف ستون فقرات قبل از سن بلوغ درمان نشود، درمان آن سخت‌تر می‌شود و مشکلات نخاعی برای فرد ایجاد می‌کند.

 

رئیسی با بیان اینکه انحراف ستون فقرات باید توسط والدین تشخیص داده شود افزود: با مشاهده هرگونه بیرون زدگی یکی از کتف‌ها و یا حالت گوژ پشتی باید به پزشک متخصص مراجعه شود.

 

وی تصریح کرد: درمان‌های غیر جراحی انحراف ستون فقرات، استفاده از حرکت‌های اصلاحی، حرکت درمانی و استفاده از آتل‌های ستون فقرات است.


رئیسی توصیه کرد: برای درمان انحراف ستون فقرات، فرد از میله بارفیکس آویزان شود و بدون اینکه خود را بالا بکشد، به مدت کوتاهی بدن خود را آویزان نگه دارد.

 

همچنین ورزش دیگر این است که فرد بایستد، بالا تنه خود را به طرفین خم کرده و دست‌ها را در امتداد ران پایین و بالا ببرد و توجه کند به سمت جلو خم نشود.

 

همچنین تمرین دیگر روی دو زانو بنشیند، یک دست را به کمر بزند و دست دیگر را بالای سر ببرد و به سمت مخالف بکشد، این تمرین را در سمت دیگر بدن نیز تکرار کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.