هشتمین کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان برگزار می شود

هشتمین کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان 22 آذرماه به همت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با همکاری مراکز تحقیقات عفونی، سلامت، جراحی، اعصاب و نفرولوژی کودکان در مرکز همایش های دانشکده پزشکی تالار ابن سینا برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، دبیر اجرایی کنگره اورژانس ها در نشستی خبری هدف از برگزاری این کنگره را ارایه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی و تبادل نظر متخصصان و صاحب نظران داخل و خارج از کشور در مورد اهمیت اورژانس ها و حوادث در طب کودکان عنوان کرد.

یرضا شیاریی محورهای برگزاری این کنگره را بررسی بیماری ها و روش های درمانی در مورد مواردی همچون روماتولوژی، غدد، ایمونولوژی، ریه، کلیه، جراحی، اعصاب، بیماری های عفونی، نوزادان، طب اورژانس، گوارش، خون، مسمومیت، طب پیشگیری، روان پزشکی و قلب عنوان کرد.

وی به موضوعات سخنرانی های این کنگره اشاره کرد و گفت: تشنج کودکان، ریفلاکس، اختلالات اضطرابی اطفال، عفونت های داخل شکمی، هیپوکسی در کودکان، واکسیناسیون، بلوغ طبیعی، پیشگیری از تاخیر تکامل، عقب ماندگی ذهنی، بیماری های اعصاب محیطی ارثی و بیماری های سیانوزدهنده قلبی کودکان از جمله موضوعات سخنرانی های این کنگره به شمار می رود.

فوق تخصص گوارش کودکان افزود: 3 کارگاه آموزشی با عناوین یآشنایی با فرآورده های خونی، موارد مصرف و عوارض تزریق خون در طب کودکانی، ینحوه برخورد با کودک دچار عفونت مکرری و یکارگاه تکاملی در حاشیه این کنگره برگزار می شود.

به گفته شیاری، 150 مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال که از این تعداد 50 مقاله برای ارایه به صورت سخنرانی و 15 مقاله برای ارایه به صورت پوستر برگزیده شده است.

وی اظهار داشت: این کنگره 5/20 امتیاز بازآموزی برای پزشکان و متخصصان شرکت کننده در کارگاه های آموزشی دارد.

هشتمین کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان پس از 3 روز برگزاری 24 آذرماه به کار خود پایان می دهد.
 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.