کنترل قند خون با بازی‌های کامپیوتری

کنترل قند خون با بازی‌های کامپیوتری

سلامانه : بازی‌های پر تحرک کامپیوتری می‌توانند قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع دو را کنترل کنند.


به گزارش سرویس ترجمه  پایگاه خبری «سلامانه»، دانشمندان از نیمی از 220 فرد مبتلا به دیابت نوع دو خواستند در طول سه ماه روزانه یک ساعت با کنسول شرکت نینتندو «وی» بازی کنند.

 
وزن و میزان قند خون افرادی که چنین کردند کاهش یافت. نتیجه این آزمایش بر روی بقیه افراد شرکت کننده در این مطالعه نیز مثبت بود. 


کارشناسان می گویند، هر گونه فعالیت جسمی برای کاهش وزن و کنترل قند خون مفید است، اما برخی فعالیت ها و ورزش ها تاثیر بهتری بر کاهش قند خون و وزن افراد مبتلا به دیابت نوع دو می گذارند.  


داشتن فعالیت فیزیکی برای افراد مبتلا به دیابت نوع دو ضروری است. با این کار علاوه بر حفظ تناسب اندام و کاهش وزن، شرایط مناسب برای استفاده بهینه بدن از انسولین فراهم می شود.


پزشکان، به برخی از مبتلایان بیماری دیابت توصیه می کنند برای کنترل میزان قند خون شان ورزش کنند و فعالیت جسمی داشته باشند.  


پروفسور استفان وارتین، مدیر مرکز کنترل دیابت و تندرستی در غرب آلمان و سرپرست این مطالعه گفت:«بازی های پر تحرک کامپیوتری روش مناسبی است برای ترغیب مردم به فعالیت جسمی و ورزش کردن.»


دکتر ریچارد الیوت، یکی از مدیران انجمن دیابت بریتانیا گفت:«فعالیت جسمی و پیروی کردن از رژیم غذایی سالم و مصرف دقیق داروها سبب کنترل قند خون افراد مبتلا به دیابت می شود.»


او افزود:«روزانه یک ساعت پیاده روی کردن، سبب کنترل وزن و قند خون افراد می شود. بازی های کامپیوتری پر تحرک نیز می توانند جایگزین مناسبی برای پیاده روی کردن باشند.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.