خرید اتوبوس‌های جدید برای مقابله با آلودگی هوا

سلامانه :مقامات شهر پکن در چین قصد دارند برای خروج این شهر از وضعیت بحرانی آلودگی هوا تا سال 2017 میلادی اتوبوس‌های شهری گازوئیلی خود را با ا توبوس‌های دارای «سوخت پاک» جایگزین کنند.

به گزارش ایسنا ، برای جایگزینی دو سوم ناوگان حمل و نقل شهری پکن و به نصف رساندن انتشار گاز دی‌اکسیدکربن در این شهر، 14 هزار دستگاه اتوبوس جدید گازسوز یا برقی خریداری می‌شود.

شاخص آلاینده ذرات معلق 2.5 میکرون در هوای شهر پکن در ماه ژانویه سال جاری میلادی (2013) به عدد غیرمنتظره و بی‌سابقه 755 رسیده که این رقم 38 برابر بالاتر از استاندارد تعیین شده از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) است.

آلودگی شدید هوا در چین ناشی از تحقق سیاست‌های رشد اقتصادی در این کشور به هر قیمت ممکن طی 30 سال گذشته است که متعاقب آن این کشور را به دومین اقتصاد قدرتمند جهان تبدیل کرده اما در عین حال این کشور آلوده‌کننده اصلی آب، خاک و هوا در جهان است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، افزایش نگرانی‌ها درباره خطرات ناشی از آلودگی هوا در چین سران این کشور را نیز به این فکر انداخته که ممکن است نارضایتی‌های عمومی منجر به آغاز تظاهرات مردمی شود.

چین به منظور کاهش آلودگی هوا یک برنامه اضطراری وضع کرده که شامل طرح زوج یا فرد خودروها و تعطیلی مدارس در مواقع بحرانی می‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.