افزایش بی سابقه ابتلا به سرطان در جهان

افزایش بی سابقه ابتلا به سرطان در جهان

سلامانه : آمار مبتلایان به سرطان به 14 میلیون نفر رسیده است.   


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری سلامانه، گزارش سال 2012 سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد، آمار ابتلا به انواع سرطان از سال 2008 تا کنون به شدت افزایش یافته و به 13 میلیون نفر رسیده است. 


در همین بازه زمانی آمار مرگ و میر مبتلایان به سرطان نیز افزایش یافته و از هفت و نیم میلیون نفر به هشت میلیون و دویست هزار فرد رسیده است. 
با تغییر سریع الگوی زندگی - دود کردن سیگار و افزایش وزن - در کشورهای در حال توسعه، آمار ابتلا به سرطان در این کشورها به شدت افزایش یافته است. 


ابتلا به سرطان ریه، که در نتیجه دود کردن سیگار بروز می کند، بیش از یک میلیون و هشتصد هزار فرد - در حدود 13 درصد - را مبتلا کرده است.  


سازمان بهداشت جهانی با اشاره به افزایش سریع ابتلا به سرطان سینه اعلام کرد، ابتلا به این سرطان، مهم ترین عامل مرگ و میر زنان در 140 کشور جهان است. 


دکتر دیوید فورمن، پژوهشگر ارشد سرطان در سازمان بهداشت جهانی گفت:" ابتلا به سرطان سینه مهم ترین عامل مرگ و میر زنان در کشورهای فقیر و توسعه نیافته است. "


او افزود:" علت افزایش مرگ و میر زنان مبتلا به سرطان سینه، فقدان خدمات بهداشتی و درمانی و تغییر الگوی زندگی است. "


سازمان بهداشت جهانی پیش بینی کرد، در صورت عدم آموزش افراد و گسترش خدمات درمانی، آمار مبتلایان به سرطان در سال 2025 به 19 میلیون نفر برسد.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.