نقش آلودگی هوا در ابتلا کودکان به اوتیسم

نقش آلودگی هوا در ابتلا کودکان به اوتیسم

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، قرار گرفتن کودکان حساس در معرض آلودگی هوا احتمال ابتلا آنها را به اوتیسم را افزایش می دهد.  


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان در حین تحقیق درباره رابطه آلودگی هوا و ابتلا به بیماری اوتیسم دریافتند، علت ابتلا به این بیماری نقص ژنتیک است که آلودگی هوا احتمال بروز آن را افزایش می دهد. 


پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیای جنوبی با انتشار نتایج بررسی های خود اعلام کردند رابطه تنگاتنگی بین عوامل خطر زای ژنتیکی و زیست محیطی در ابتلا به بیماری اوتیسم وجود دارد.  


محققان بیش از 400 کودک دو تا پنج ساله را از نظر ژنتیکی و میزان قرار گرفتن آنها در معرض آلودگی هوای ناشی از زندگی در حاشیه بزرگراه ها و ... سنجیدند.  


آنها دریافتند، نوعی ژن به نام MET، در بدن وجود دارد که سبب ابتلا به بیماری اوتیسم می شود. در حدود 60 درصد کودکان مبتلا به اوتیسم حامل این نوع ژن هستند. 


دکتر دن کمپبل، استاد رشته بهداشت عمومی مدرسه پزشکی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و سرپرست این مطالعه گفت:" ما نه با جهش ژنتیکی بلکه با خطری ژنتیکی که سبب بروز بیماری اوتیسم می شود روبرو هستیم. "


کودکانی که حامل این ژن هستند وقتی در معرض آلودگی هوای شدید قرار می گیرند به احتمال بسیار زیاد به بیماری اوتیسم مبتلا خواهند شد. 


آلودگی هوایی که سبب افزایش احتمال ابتلا به بیماری اوتیسم در کودکان می شود، حاوی ذراتی با قطر کمتر از 10 میکرون و دی اکسید نیتروژن است. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.