مادری که هر روز تمام بدنش را با قیچی می‌برد

سلامانه : در عجیب ترین نوع اختلال وسواس اجباری یک مادر بصورت غیر ارادی هر روز با قیچی یا انواع وسایل تیز و برنده به بدن خود حمله می‌کند و دچار خونریزی های شدید می‌‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان یک زن 36 ساله مادر دو فرزند به نام Alys mann اهل کشور انگلستان به نوعی اختلال روانی از طیف اختلال وسواس اجباری مبتلا است که بر اثر آن هر روز 3 الی 4 ساعت به کندن پوست خود و یا کندن جوش‌های سطح پوست با قیچی و چاقو مشغول است. 

گفتنی است، این زن اعتراف می‌کند هنگام چیدن پوست بدن خود و یا کندن جوش‌ها احساس خوبی به او دست می‌دهد، هر چند که این کار باعث عفونی شدن جوش‌ها و بروز جوشگاه‌های غیر قابل درمان به میزان زیاد در کل بدن او شده است. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این بیماری نادر به نام Dermati llomania نام دارد که بر اثر آن افراد مبتلا به تیک های عصبی خاصی می‌شوند و نمی‌توانند انجام اعمالی را ترک کنند و به صورت غیر ارادی به انجام آن می‌پردازند که وسواس کندن موی سر نیز در دسته این اختلال قرار دارند.

متاسفانه هنوز این بیماری هیچ درمانی ندارد اما خانم mann امیدوار است با ادامه شرکت در کلاس های درمان شناختی، روان‌شناختی و کنترل استرس بتواند وضعیت غیر ارادی خود را تحت کنترل در آورد. 

نخستین بار این عارضه در هنگامی که او 9 سال و دانش آموز بوده است، بروز کرده و تا به حال به طور مداوم به انجام این کار می‌پردازد با وجود اینکه اکنون زخم‌ها و جوش ها باعث ایجاد خونریزی های شدید در او می‌شود. 

این زن در عین حال مجبور به صرف هزینه‌های درمانی بالا برای ترمیم ضایعات پوستی شده چون لیزر پوست و یا پانسمان و مصرف آنتی بیوتیک های قوی است اما با این حال هنوز نتوانسته این عادت را ترک کند. 

خانم Mann با توجه به دارا بودن فرزندان خردسال و یادگیری اکتسابی این نوع اختلال روانی بسرعت از سوی کودکان نگران است که در آینده کودکان او نیز دچار مشکلاتی مشابه شوند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.