فراخوان مبارزه با قاچاق انسان

سلامانه : دبیر کل سازمان ملل متحد تمامی کشورهای جهان را فراخواند تا ضمن مبارزه با پولشویی، کنوانسیون‌های سازمان ملل متحد علیه فساد و جرائم سازمان یافته فراملی، از جمله پروتکل نهایی قاچاق انسان را امضا و تصویب کنند.
 
به گزارش تسنیم، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی مقابله با قاچاق انسان، 30 جولای 2015 برابر با 8 مرداد ماه جاری، تمامی کشورهای جهان را فراخواند تا ضمن مبارزه با پولشویی، کنوانسیون‌های سازمان ملل متحد علیه فساد و جرایم سازمان یافته فراملی، از جمله پروتکل نهایی قاچاق انسان را امضا و تصویب کند. متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:
جنایتکاران با فروش انسان‌ها در سراسر جهان سود می‌برند. زنان و دختران آسیب‌دیده بخش اعظم قربانیان قاچاق انسان را تشکیل می‌دهند. همچنین قربانیان افرادی را در بر می‌گیرند که به سمت بهره‌کشی جنسی تحقیر کننده کشیده شده‌اند.
افراد قاچاق شده غالبا با وعده‌های دروغین کار با دستمزد مناسب فریب خورده و به بردگی گرفته می‌شوند. مهاجرانی که از دریاهای مرگبار و بیابان‌های سوزان عبور می‌کنند تا از منازعات، فقر و آزار و اذیت بگریزند نیز در معرض خطر قاچاق شدن قرار دارند. ممکن است افراد خود را در یک سرزمین خارجی تنها بیابند جایی که گذرنامه ندارند و مجبور شده‌اند زیر بار قرض بروند و برای کار از آنان بهره‌کشی می‌شود. ممکن است کودکان و جوانان خود را در موقعیتی بابند که زندگیشان برباد رفته، از تحصیل آنان جلوگیری شده و رویاهایشان نقش بر آب شده است. این تجاوز به اساسی‌ترین حقوق بشر و آزادی‌های اساسی آنان است.
شبکه‌های جنایی قاچاق در کشورهایی توسعه پیدا می‌کنند که حکومت قانون ضعیف و همکاری‌های بین‌المللی دشوار است. از تمامی کشورها می‌خواهم با پولشویی مبارزه کنند و کنوانسیون‌های سازمان ملل متحد علیه فساد و جرایم سازمان یافته فراملی، از جمله پروتکل نهایی قاچاق انسان را امضا و تصویب کنند.
همچنین باید کمک‌های هدفمند از جمله حفاظت و دسترسی به عدالت و درمان را برای نیازمندان فراهم سازیم. جای دارد تلاش اهدا کنندگانی را ارج نهیم که یاری رساندن به هزاران نفر را از طریق صندوق داوطلبانه سازمان ملل متحد برای قربانیان قاچاق انسان میسر ساختند. در همین زمان بر کمک‌های گسترده‌تر در راستای یاری رساندن به میلیون‌ها قربانی دیگر این جنایت تاکید دارم. جنایتی که با زندگی قربانیان راه خود را می‌گشاید.
تمام کشورها باید گرد هم آیند تا در حالیکه جنایتکاران را تحت تعقیب و پیگرد قرار می‌دهند با حمایت و حفاظت از قربانیان بر این تهدید فراملی غلبه کنند. در روز جهانی مبارزه با قاچاق انسان بیایید عزم خود را جزم کرده تا به صورت واحد به نام عدالت و کرامت برای همه افراد بشر عمل کنیم.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.