ارائه خدمات امدادی هلال احمر به متاثران از سیل و آب گرفتگی و توفان شن

سلامانه : سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات متنوع امدادی به افراد متاثر از سیل و آب گرفتگی و توفان شن در دو شهرستان بشاگرد و میناب در استان هرمزگان و شهرستان هیرمند و هفت روستای تحت تاثیر توفان شن در استان سیستان وبلوچستان خبر داد.

 به گزارش ایرنا از جمعیت هلال احمر، حسین درویشی گفت: روز گذشته(سه شنبه) دو شهرستان بشاگرد و میناب و دو روستا در این شهرستان ها تحت تاثیر سیل و آب گرفتگی قرار گرفتند که در این راستا خدمات امدادی لازم از سوی امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع این رخداد طبیعی به 72 نفر از افراد متاثر و در خواست کنده کمک اضطراری ارایه شد.

وی ادامه داد: در جریان این خدمات رسانی امدادی، سه گروه عملیاتی مشکل از 10 امدادگر و نجاتگر به کار گرفته شدند که با تلاش این گروه های امدادرسان اقدامات لازم برای اسکان و تغذیه اضطراری افراد متاثر از وقوع این سیل و آب گرفتگی انجام شد.

 

** امدادرسانی در هیرمند و ۷ روستای تحت تاثیر توفان شن در سیستان وبلوچستان

سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر درباره امداد رسانی در توفان شن روز دوشنبه هفته جاری در استان سیستان وبلوچستان نیز توضیحاتی ارایه کرد و گفت: در این عملیات امدادرسانی که در شهرستان هیرمند و هفت روستا اطراف آن انجام شد، خدمات امدادی لازم از سوی 20 امدادگر و نجاتگر به 575 متاثر از این پدیده و رخداد طبیعی صورت گرفت.

درویشی افزود: در ادامه خدمت رسانی به متاثران از توفان شن در استان سیستان و بلوچستان 117 بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی از سوی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در میان متاثران این پدیده توزیع شد.

وی گفت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان سیستان وبلوچستان در ارایه این خدمات رسانی امدادی توانستند، 8500 عدد ماسک را در بین مردم شهرها و روستاهای توفان زده و غبارآلود هیرمند و هامون واقع در شمال استان توزیع کنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.