ورود رنگ‌های نساجی به صنایع غذایی!

سلامانه : رییس انجمن افزودنی‌های خوراکی صنایع غذایی اعلام کرد: به دلیل موانع مصرف رنگ‌های افزودنی به مواد غذایی و کمبود رنگ‌های مجاز خوراکی، شاهد ورود رنگ‌های نساجی به صنایع غذایی هستیم.

پرویز جهانگیری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه وزارت بهداشت در سال 1362 استفاده از رنگ در غذا را ممنوع کرد،‌ اظهار کرد: از آن پس شاهد ورود رنگ‌های صنعتی به خوراک مردم بودیم؛ اینگونه رنگ‌ها را نمی‌توان به راحتی از رنگ غذا تشخیص داد.

وی تاکید کرد: استفاده از رنگ‌های خوراکی که مجوز وزارت بهداشت را دارند هیچگونه مشکلی ایجاد نمی‌کند لذا افراد در هنگام خرید رنگ غذا باید دقت کنند که از واحدهای دارای پروانه و کالاهای دارای مجوز وزارت بهداشت خرید کنند.

جهانگیری خاطر نشان کرد: همه نگهدارنده‌ها به صورت طبیعی در طبیعت وجود دارند و سرطان‌زا بودن آنها تخیلی است.

رییس انجمن افزودنی‌های خوراکی صنایع غذایی با بیان اینکه کسانی در مورد افزودنی‌ها نظر می‌دهند که متخصص نیستند، تاکید کرد: استفاده از افزودنی‌ها در بسیاری از موارد سوددمند است، چرا که قسمت عمده‌ای از افزودنی‌ها را فیبر تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه باید حد و حدود استفاده از افزودنی‌ها در صنایع غذایی رعایت شود، گفت: از آنجاکه افزودنی‌ها بسیار گران قیمت هستند مصرف زیاد آنها توجیه ندارد و طعم مواد غذایی را نیز دچار مشکل می‌کند؛ لذا در صنایع غذایی حد و حدود مصرف افزودنی‌ها رعایت می‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.