ایران ۷ میلیون سالمند دارد/افزایش جمعیت سالمندی کشور

سلامانه : مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، از جمعیت هفت میلیون نفری سالمندان کشور خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جواندکتر محمد اسماعیل مطلق در نشست هم اندیشی سلامت سالمندان، گفت: ایجاد هماهنگی های مشترک بین بخشی برای ارتقاء سلامت سالمندان ، هدف کلی این نشست است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ۷ میلیون سالمند داریم و این روند رو به افزایش است، تصریح کرد: برای داشتن سالمندانی سالم در گذشته اقداماتی انجام شده ولی در پیشنهادهای اولیه برای تدوین یک سند جامع به آن ها توجه نشده است که باید به مجموعه اقدامات اضافه شوند.

مطلق در خصوص سازمان هایی که متولی امر سلامت سالمندان هستند گفت: این نهادها شامل متولیان سلامت سالمندان، مسئولان بین بخشی و کارکرد آن ها برای تحقق سلامت سالمندان و سازمان های پشتیبان که تحقق الزامات سند را بر عهده خواهند داشت می شوند.

وی ادامه داد: در این نشست ابتدا عملکردهای پیش بینی شده هر نهاد یا سازمان بررسی شده و فعالیت هایی که تاکنون انجام شده است توضیح داده می شود. سپس موارد اشتباه تصحیح و کمبودها بیان می شوند و آنگاه الزامات تحقق عملیاتی شدن سند مطرح و در نهایت شیوه تحقق الزامات مورد بحث و تصویب قرار می گیرند.

مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در پایان، تصریح کرد: امیدواریم خروجی این نشست تصویب پیش نویس مجموعه فعالیت ها، برنامه ها، شاخص ها و الزاماتی که برای سلامت سالمندان مورد نیاز است باشد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.