جنب و جوش نشانه گرمی مزاج است

سلامانه : دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: جنبش و سرعت در انجام کارها و عجول بودن معمولاً نشانه گرمی مزاج بوده و کندی در انجام کارها و آرام و صبور بودن نشانه سردی مزاج در افراد است.
 
ژاله علی اصل در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره نشانه گرمی مزاج و سردی مزاج در خصوصیات جسمی و روانی افراد اظهار داشت: بزرگی و وسعت قفسه سینه، مشخص بودن عروق، عظیم بودن نبض، بزرگی دست و پا و ظهور مفاصل نشانه گرمی مزاج است و بر عکس آن نشانه سردی مزاج است.


به گفته وی پرخوابی نشانه تری مزاج است که در مزاج های بلغمی‌ها و دموی‌ها دیده می‌شود و کم خوابی نشانه خشکی مزاج است که صفراوی‌ها و سوداوی‌ها دیده می‌شود همچنین تأثیر پذیری افراد از گرما یا سرما می‌تواند نشانه غلبه آن کیفیت در بدن باشد که معمولاً بلغمی‌ها یا سوداوی‌ها بیشتر سرمایی و صفراوی‌ها و دموی‌ها بیشتر گرمایی هستند.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: جنبش و سرعت در انجام کارها و عجول بودن معمولا نشانه گرمی مزاج بوده و کندی در انجام کارها و آرام و صبور بودن نشانه سردی مزاج در افراد است.
علی اصل درباره مزاج گرم مغز افزود: از نشانه های مزاج گرم (مغز) دماغ، سرخی چشم و صورت، رشد سریع موهای سر در دوران نوزادی و سیاهی مو، بروز طاسی سر در پیری همچنین بروز سردرد در اثر آفتاب، غذا و نوشیدنی های گرم، خواب این افراد سبک و کم بوده زیاد صحبت می‌کنند و بسیار زیرک هستند.
وی درباره مزاج سرد مغز گفت: از نشانه‌های افراد دارای مزاج سرد (مغز) دماغ صاف و سفیدی موهای سر، رشد کند مو بعد از تولد، رنگ صورت مایل به سفیدی و این افراد با مصرف غذاها ی سرد و در معرض بودن هوای سرد دچار مشکل می‌شوند همچنین صاحبان مزاج سرد دماغ بیشتر دچار زکام و نزله(ترشحات دماغی) می‌شوند و این افراد خواب سنگین و کامل دارند و هیچ گونه سرخی در چشم‌هایشان دیده نمی‌شود.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران درباره مزاج تر مغز عنوان کرد: از نشانه مزاج تر دماغ‌ افراد، موهای بسیار صاف و نداشتن طاسی، کندی حواس پنج گانه، ترشحات بسیار زیاد دماغی، خواب سنگین و زیاد همچنین این افراد مطالب علمی را به کندی یاد می‌گیرند و زود هم فراموش می کند.
علی اصل درباره مزاج خشک مغز ادامه داد: از نشانه‌های مزاج خشک دماغ، رشد سریع مو بعد از تولد و بروز موهای مجعد و طاسی سریع، عدم وجود ترشحات از دماغ، تیز و قوی بودن حواس پنج گانه، حرکات سریع، خواب کم و مطالب علمی را به کندی یاد گرفته اما در صورت یاد گرفتن خوب نگه می دارد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.