گیاهان دشمن زوال عقل را بشناسید

گیاهان دشمن زوال عقل را بشناسید

سلامانه :یافته های تازه دانشمندان دانشگاه سنت لوئیز که بر روی موش ها تحقیق می کنند نشان می دهد، آنتی اکسیدان های موجود در عصاره نعناع و رزماری نقش بسیار زیادی در بهبود مهارت یادگیری و تقویت حافظه دارند.


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، دکتر سوزان فر، استاد رشته پیر پزشکی (geriatrics ) مدرسه پزشکی دانشگاه سنت لوئیز و سرپرست این مطالعه گفت:« یافته های ما نشان داد آنتی اکسیدان هایی که درون عصاره نعناع و رزماری وجود دارند از بروز و گسترش اختلالات شناختی که منجر به بروز بیماری آلزایمر می شوند جلوگیری می کنند.»


او افزود:«می توان نتیجه گرفت، خوردن نعنا و رزماری برای شما خوب است. با این وجود - به دلیل مطالعه بر روی موش ها - هنوز نمی دانم مصرف چه میزان نعنا و رزماری برای بهبود مهارت یادگیری و بهبود حافظه مفید است.»


دکتر فر و همکارانش، دو عصاره نعناع و رزماری که حاوی مقادیر متفاوت آنتی اکسیدان بودند را به موش های مبتلا به ضعف شناختی خوراندند. آنها دریافتند عصاره ای که حاوی رزماری بود تاثیر زیادی بر تقویت حافظه و بهبود یادگیری گذاشته است. 


دکتر فار گفت:«علی رغم این که پی برده ایم مصرف عصاره گیاهان تاثیر زیادی در پیشگیری از ابتلا به زوال شناختی می گذارد، اما برای اثبات این موضوع به مطالعات گسترده تری نیاز است.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • همیشه بهار چهارشنبه, 27 آذر 1392 - ساعت : 00:05:45
    مرسی بابت خبررساني. کندر هم عالیست .
    www.hamishehbahar.ir