استانداردهای دوركمر در زنان و مردان را بشناسیم

سلامانه :تاکنون رژیم غذایی که باعث لاغری یک قسمت از بدن شود، تایید علمی نگرفته و هنگام رژیم غذایی، روند لاغری از صورت آغاز شده، به سمت پایین بدن حرکت می‌کند.


به گزارش وب دا؛ کارشناس تغذیه و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشكی كهگیلویه و بویراحمد، گفت: در رژیم‌های لاغری که همراه با محدودیت شدید کالری در یک مدت زمان کوتاه هستند و سریعا تاثیر می‌گذارند، بیشترین قسمتی از بدن که لاغر می‌شود، صورت فرد است.


مرضیه كامران اظهار كرد: فردی که فقط از چاقی شکمی رنج می‌برد و صورت لاغری دارد، با پیروی از رژیم‌های غیر اصولی، علاوه بر ابتلا به اختلالات فراوان جسمی، با مشكل لاغری صورت و به عبارت دیگر افتادگی پوست و تغییرات نامطلوب ظاهری نیز مواجه خواهد بود، به طوری كه از ادامه رژیم مایوس می‌شود.


وی ادامه داد: آغاز یک رژیم غذایی اصولی و همراه با کاهش تدریجی میزان انرژی دریافتی و اصلاح الگوی تغذیه‌ای، موجب از دست دادن حجم بافت چربی از ناحیه موردنظر پس از مدتی کوتاه و عدم درگیری با عوارض نامطلوب رژیم‌های غذایی اشتباه می‌شود.

استانداردهای دور كمر در زنان و مردان


این كارشناس تغذیه با بیان اینكه بسیاری از افراد نیازمند کاهش اندازه دور کمرشان هستند، تصریح كرد: دور کمر در زنان از 88 سانتیمتر و در مردان از 102 سانتیمتر نباید بیشتر باشد.


وی ابراز داشت: افزایش اندازه دور كمر بیش از این میزان، علاوه بر ظاهر نازیبا، خطر ابتلا به بیماری‌های متابولیک مانند دیابت، چربی خون، بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان را افزایش می‌دهد.


روش سریعی برای کاهش چربی دور شکم وجود ندارد


 كامران با تاكید بر اینكه روش سریعی برای کاهش چربی دور شکم وجود ندارد، گفت: چنانچه رژیمی به شما اطمینان داد كه سریعا چربی شکمی را کاهش می‌دهد، بیش از چربی‌، موجب از دست رفتن آب بدن می‌شود و پس از قطع این رژیم، آب بدن مجددا بازمی‌گردد.


چند توصیه برای كاهش چربی‌های موضعی


کارشناس تغذیه و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشكی كهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر مصمم بودن فرد برای کاهش چربی شکمی و در ادامه آن حفظ لاغری، بیان داشت: داشتن رژیم غذایی منظمی که حاوی سه وعده اصلی و دو تا سه میان‌وعده باشد، در تنظیم سوخت و ساز طبیعی بدن اهمیت فراوان دارد و از پر اشتهایی کاذب جلوگیری می‌كند.


وی یادآور شد: داشتن رژیم غذایی کم‌چرب به همراه استفاده زیاد از میوه‌ها و سبزیجات، مصرف دو تا سه بار ماهی در هفته و عدم استفاده از گوشت‌های پرچرب و پرنمک مانند سوسیس و کالباس، همچنین مواد قندی و شیرین، در کاهش چاقی موضعی مفید است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.