زمان طلایی برای جلوگیری از عقیمی پسران قبل از ۱۸ ماهگی

سلامانه :رئیس بیمارستان کودکان مفید گفت: ۱۵ درصد مردان عقیم هستند که یکی از علل آن بی توجهی به بیضه نزول نکرده و چرخش بیضه در سنین خردسالی است. زمان طلایی برای درمان چرخش بیضه 4 تا 6 ساعت بعد از بروز آن است.

 
به گزارش فارس، محسن روز رخ فوق تخصص جراحی کودکان و در حاشیه نهمین کنگره اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع طب کودکان در جمع خبرنگاران گفت: بیمارستان کودکان مفید در تجهیزات رتبه اول را در بین مراکز اطفال کشور داراست و با داشتن 250 تخت یکی از شلوغ‌ترین مراکز تخصصی اطفال در ایران محسوب می‌شود اما به دلیل کمبود فضای فیزیکی و زمین، بزرگترین بیمارستان فیزیکی محسوب نمی‌شود.

رئیس بیمارستان کودکان مفید به بیماری‌ها و جراحی‌های شایع کودکان اشاره داشت و گفت: درمان به موقع و در نظر گرفتن زمان طلایی انجام جراحی مهمترین نکته در جراحی‌های کودکان است.

روز رخ افزود: در چرخش بیضه که یک ارگان حیاتی برای تولید مثل است، شناسایی بیماری، اداره و کنترل آن و تشخیص به موقع و انجام عمل جراحی در زمان مناسب خود از جمله راهکارهای مفید در این بیماری است.

وی به بیضه‌های نهفته یا نزول نکرده اشاره داشت و گفت: وظیفه بیضه تولید اسپرم و نطفه است. 15 درصد مردهای ایرانی عقیم هستند که یکی از دلایل آن بیضه نهفته است.

فوق تخصص جراحی کودکان مجرای ادراری پایین و سوراخ در مجرای ادراری را از جمله بیماری‌هایی دانست که نیاز به عمل جراحی ترمیمی و چند مرحله‌ای دارد.

وی زمان طلایی برای درمان بیضه نهفته را 6 تا 18 ماهگی دانست و گفت: در بیماری سوراخ مجرای ادراری، کودک باید از 6 ماهگی به بعد تحت جراحی و درمان قرار بگیرد.

رئیس بیمارستان کودکان مفید تصریح کرد: در چرخش بیضه 4 تا 6 ساعت بعد از بروز آن زمان طلایی برای تشخیص درمان آن است والا بیضه از بین می‌رود.

رئیس بیمارستان کودکان مفید زمان طلایی برای انجام جراحی‌های کودکان را موثرترین درمان اعلام کرد و گفت: بسیاری از بیماری‌ها باید در زمان طلایی درمان پذیرند.

وی اختلال تکامل را از مهمترین مسائل ایجاد بیماری‌های شایع در جراحی کودکان عنوان کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.