با این روش ها ورم دست خود را درمان کنید

سلامانه :ورم‌ها به معنی انباشته شدن آب بیش از اندازه، میان سلول ها است، سیاهرگ ها، سرخ رگ‌ها و سفید رگ ها، اندازه آب میان بافتی را تنظیم می کنند که اختلال آنها روم دست را به وجود می آورد.

دکتر غلامرضا رئیسی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و استاد دانشگاه تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ورم به معنی انباشته شدن آب بیش از اندازه میان سلول ها است سیاهرگ ها، سرخ رگ ها و سفیدرگ ها اندازه آب میان بافتی را تنظیم می کنند که اختلال آنها ورم دست را به وجود می آورد.


وی افزود: ورم دست به علل مختلفی مثل سوختگی، جراحی سرطان سینه، بیماری های روماتیسمی و غیره ایجاد می شود.


دکتر رئیسی تصریح کرد: ورم دست می تواند باعث محدودیت عملکرد دست، درد، فشار بر اعصاب دست، قفل شدن انگشت ها و نهایتا خشکی مفاصل گردد که عدم درمان به موقع ورم به خصوص در دست ها، باعث رسوب پروتئین ها و چسبندگی داخل بافتی شده و با گذشت زمان درمان مشکل تر می شود.


وی همچنین افزود: از روش های کاهش ورم دست ها می توان به استفاده از سرما، اشاره کرد این روش در مراحل اولیه و روزهای اولیه ورم به کار می رود و در افرادی که به اختلالات عروقی مبتلا هستند استفاده از این روش ممنوع است.


دکتر رئیسی گفت: بالا بردن اندام از روش های دیگر درمان ورم است که در مراحل اولیه کاربرد دارد در این روش، باید دست به نحوی قرار گیری که انگشتان بالاتر از مچ و مچ بالاتر از ساعد و آرنج باشد.


وی همچنین به استفاده از بانداژ فشاری، به عنوان روش دیگر درمان ورم اشاره کرد و گفت: بانداژ فشاری در موارد اولیه و به خصوص در موارد مزمن به‌کار می رود گاهی برای ایجاد فشار بیش تر از فوم در زیر بانداژ استفاده می شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.