این بیماری‌ها را می‌توانید با استفاده از لیزر درمان كنید

سلامانه :یكی از كاربردهای شایع لیزر درمانی در بیماری‌های عضلات و مفاصل است، لیزر دارای اثرات ضد التهاب و كمك به ترمیم بافتی و افزایش جریان خون است.

دكتر غلامرضا رئیسی، متخصص طب فیزیكی و توان بخشی و استاد دانشگاه تهران، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: یكی از كاربردهای شایع لیزر درمانی در بیماری‌های عضلات و مفاصل است، لیزر دارای اثرات ضد التهاب و كمك به ترمیم بافتی و افزایش جریان خون است كه این اثرات را با اثر بر روی سلول‌ها انجام می‌دهد.

وی افزود: لیزر در درمان بیماری‌های مختلفی از جمله: آرتروز زانو، روماتیسم مفاصل، روماتیسم ستون فقرات، دردهای ستون فقرات، آسیب‌های ورزشی، التهاب‌ها، تورم حاصل از پیچ خوردگی‌ها و غیره به كار می‌رود.

دكتر رئیسی همچنین تصریح كرد: لیزر تراپی را نباید به عنوان درمان اصلی محسوب كرد بلكه تنها كمك به درمان اصلی بیمار است مثلا در درد زانو، اگر اختلالات و انحرافات تصحیح نشود و ورزش‌های مناسب به بیمار داده نشود، درد بیمار بر می‌گردد و لیزر، تنها تلف كردن وقت و هزینه بیمار است.

وی افزود: باید توجه داشت كه هیچ روش درمانی از جمله لیزر تراپی، معجزه نمی‌كند و تنها با تشخیص درست و استفاده مناسب نتایج درمانی حاصل می‌شود.

دكتر رئیسی همچنین گفت: توان دستگاه‌های لیزر با یكدیگر متفاوت است، همچنین فركانس لیزرها و مقدار جذب و نفوذ آنها در بافت‌ها نیز متفاوت است. بنابراین استفاده از دستگاه با توان كافی، می‌تواند به بیمار كمك كند.

وی همچنین توصیه كرد: هر روش درمانی، خطرات و عوارض خاص خود را دارد بنابراین از روش‌های درمانی مثل لیزر، در مواردی كه استفاده آن ضروری است استفاده كنید.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.