ریتالین می‌تواند آلت تناسلی شما را از کار بیاندازد!

ریتالین می‌تواند آلت تناسلی شما را از کار بیاندازد!

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، برخی از داروهای درمان اختلال نقص توجه (ADHD) سبب بروز نعوظ طولانی مدت و دردناک می شوند. 


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، اگر نعوظ دائم درمان نشود، آلت تناسلی به شدت آسیب می بیند و از کار می افتد.


داروهای محرک سیستم اعصاب مرکزی بدن که برای درمان اختلال نقص توجه (ADHD) تجویز و سبب بروز نغوظ دائم می شوند عبارتند از: ریتالین، Concerta، Daytrana، Focalin، Metadate، Methylin و Quillivant یک داروی غیر محرک - اتوموکستین - نیز که برای درمان اختلال نقص توجه کودکان و نوجوانان تجویز می شود نیز با بروز نعوظ دائمی ارتباط دارد.  

دکتر ویکتوریا ریچاردز، استاد داروسازی دانشگاه ییل گفت:«گرچه افرادی که داروهای محرک سیستم اعصاب را برای درمان اختلال نقص توجه مصرف می‌کنند به ندرت بروز نعوظ دائمی را گزارش کرده اند، اما برای جلوگیری کردن از سوء استفاده از این داروها باید موضوع را پیگیری کرد.»


کارشناسان سازمان غذا و داروی آمریکا، هنوز از میزان تاثیر گذاری داروی پریاپیسم (Priapism  ) در  بروز نعوظ دائمی بی اطلاع اند.  


سازمان غذا و داروی آمریکا با انتشار بیانیه ای پزشکان را موظف کرد تا بیماران را با عوارض - نعوظ دائمی و دردناک - این داروها آشنا کنند. 


اختلال نقص توجه، نوعی اختلال رفتار عصبی است که معمولا در کودکی تشخیص داده شده و تا بزرگسالی ادامه می یابد. داروهای تجویز شده به بیمار کمک می کنند تا اعمال شان را کنترل و تمرکز کنند.  

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۲ ۲ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.