هشدار تازه مرکز تحقیقات ایدز

سلامانه :رییس مرکز تحقیقات ایدز ضمن تاکید بر لزوم اطلاع رسانی و ارائه آموزش‌های لازم به جامعه بویژه جوانان و نوجوانان در زمینه راه‌های انتقال و پیشگیری از HIV/ایدز، گفت: نباید HIV/ایدز را انکار کرد، این مساله وجود دارد و باید جلوی آن گرفته شود.

 

دکتر مینو محرز در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر لزوم ارایه خدمات بهداشتی به معتادان تزریقی و توجه بیش از پیش به برنامه‌های کاهش آسیب جهت کنترل و مبارزه با HIV/ایدز در کشور، گفت: در ارایه خدمات بهداشتی، بچه‌های خوب و بچه‌های بد مطرح نیستند و خدمات بهداشتی باید به تمام افراد ارایه شود.

 

این عضو کمیته کشوری ایدز در این باره ادامه داد: آنچه که در کنترل و مبارزه با این بیماری ما را عقب انداخته، آن است که وزارت آموزش و پرورش مهارت‌های زندگی را به دانش آموزان آموزش نمی‌دهد؛ این بزرگ‌ترین کم کاری و بزرگ‌ترین ضرر به جامعه جوان است.

 

محرز افزود: مهارت زندگی مسواک زدن و دست شستن نیست؛ مهارت زندگی نه گفتن به آسیب اجتماعی، نه گفتن به اعتیاد، بی‌بند و باری‌ و ... است. آموزش و پرورش باید این مهارت‌ها را به جوانان و نوجوانان آموزش دهد.

 

این متخصص بیماریهای عفونی در ادامه گفت: سال‌هاست که روی HIV/ایدز کار می‌کنم؛ همیشه از آموزش و پرورش و صدا و سیما گله داشته‌ام و هنوز هم گله دارم؛ چرا که آن طور که باید شفاف و مداوم در زمینه HIV/ایدز کار نکرده‌اند. البته قرار شده اقداماتی در این زمینه صورت گیرد که امیدواریم ادامه‌دار باشد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.