شغل‌هایی که

سلامانه :علائم مختلفی وجود دارد که افراد دچار خمیدگی ستون فقرات می‌شوند که با چند نکتهٔ ساده می‌توان از آن جلوگیری کرد

دکتر غلامرضا مهدی خالقی متخصص ارتوپد با بیان اینکه شایع‌ترین دلیل ستون فقرات پوکی استخوان در سنین بالا است به باشگاه خبرنگاران گفت: ‌ پوکی استخوان به چند گروه تقسیم می‌شوند، دسته اول نوجوانانی هستند که به علت خجالت و حیا و یا قدبلند به جلو خم می‌شوند این افراد باید هرچه سریع‌تر درمان شوند که تا بزرگسالی پیش‌روی نکند. 

وی در ادامه افزود: این نوجوانان باید با تشخیص دکتر که اگر مشکلات مهره‌ای نبود با ورزش کردن و رعایت برخی استاندارد‌ها مثل کوله‌ پشتی مناسب این مشکل را حل کرد. 
گروه دوم افرادی هستند که بر اثر برخی بیماری‌ها مثل بیماریهای رماتیسمی دچار خمیدگی ستون فقرات می‌شوند. 
گروه سوم افراد سن بالایی که پوکی استخوان علت خمیدگی ستون فقرات آنان خواهد بود. این علت شایع‌ترین دلیل این بیماری است که با دارو‌ها و ورزش و رژیم غذایی می‌توان از آن جلوگیری کرد. 

دکتر خلیفی اظهارداست: ورزشهایی که ستون فقرات را در حالت معکوس قرار می‌دهند به صورتی که بیمار روی شکم خوابیده و سر و گردن را به طرف بالا نگه می‌دارد و یا روی آرنج‌هابلند می‌شود و یا کنار دیوار می‌ایستد و شکم را به داخل داده و شانه و سرش را به سمت دیوار نگه می‌دارد و همچنین نگه‌ داشتن چند کتاب بالای سر و راه رفتن در آن حین می‌تواند کمک خوبی برای صاف شدن و عادت به صاف راه‌ رفتن در طول روز بکند. 

وی تصریح کرد: معمولا افرادی شغل‌های پشت میزنشینی دارند و یا کارمندان، ‌ جراحان و یا دندان پزشکان که به حالت خمیده کار می‌کنند، ‌ بیشترین خطر ابتلا به بیماری خمیدگی ستون فقرات را خواهند داشت. 

وی خاطرنشان کرد: این افراد با ورزشهای مناسب می‌توانند از این عارضه جلوگیری کنند و همچنین باید به این موضوع توجه داشت که ممکن است برخی از خمیدگی‌ها براساس مشکلات مهره‌ای باشد که اگر تشخیص داده شود برخی ورزش‌ها برای آن‌ها مناسب نخواهد بود و همچنین اگر براثر مشکلات مهره‌ای باشد و میزان آن شدت یابد نیاز به جراحی خواهد داشت. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.