دکتر محمد اسماعیل اکبری، رئیس کنگره بین المللی سرطان پستان:

۷۰درصد مبتلایان به سرطان، پنج سال با این بیماری زندگی می‌کنند

۷۰درصد مبتلایان به سرطان، پنج سال با این بیماری زندگی می‌کنند

سلامانه :نهمین کنگره بین المللی سرطان پستان اسفند ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.


به گزارش پایگاه خبری «سلامانه»، این کنگره هفتم تا نهم اسفندماه  1392 در سالن ابن سینای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.  کنگره بین المللی سرطان پستان با محورهای اپیدمیولوژی، اتیولوژی، ریسک فاکتورها، پیشگیری و غربالگری، بیولوژی ملکولی و ژنتیک، تازه های تشخیص و مرحله بندی، تازه های درمانی، توانبخشی، مسایل روانی و اقتصادی – اجتماعی، سلامت معنوی، تغذیه و داروسازی برگزار می شود.


به گفته دکتر محمداسماعیل اکبری رییس کنگره بیش از 1000نفر برای شرکت در این کنگره ثبت نام کردند و 400مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

در پیام دکتر اکبری آمده است: سرطان پستان، به عنوان نخستین سرطان زنان ایرانی و با بالاترین رشد در کشور و منطقه، سالانه قریب 8500 نفر را مبتلا می کند که بیش از هفتاد درصد آنها بیش از 5 سال با این بیماری زندگی می کنند. سرطان پستان از بیماری های استثنایی است که با غربالگری امکان کمک بیشتر به مردم را می توان برای آن فراهم کرد. برای انجام چنین امر مهمی زیر ساخت ها و سازوکارهای گوناگون مورد نیاز است. کنگره های بین المللی سرطان پستان در مرکز تحقیقات سرطان یکی از این راهکارهاست که پاسخگویی نیازهای روز همه دست اندرکاران مراقبت از این بیماری است و این کنگره ها به خوبی از عهده این مسوولیت بر آمده اند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۲ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • ویدا بوداعی جمعه, 15 فروردین 1393 - ساعت : 22:23:10
    بالا بردن سطح اگاهی مردم به اندازه دارو کارساز و تاثیر گدار میتواند باشد و ترس و استرس را از بیمار دور میکند رسانه ملی مثل تلوزیون باید جهت اطلاع رساندن در خدمت مردم و همگام با متخصصین مرکز تحقیقات باشد