دولت مصمم است مشکلات نظام سلامت را با همراهی مردم حل کند

سلامانه :وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت به تنهایی قادر به حل مشکلات نظام سلامت نیست و مصمم به کمک گرفتن از مردم است.

به گزارش سلامانه و به نقل از  روابط عمومی وزارتخانه بهداشت، ˈسید حسن هاشمیˈ با بیان این مطلب در بازدید از پروژه احداث بیمارستان 800 تختخوابی مهدی کلینیک تهران، افزود : این کمک ها می تواند در قالب خیریه ها و حضور فعال بخش خصوصی در زمینه احداث پروژه های بیمارستانی و سپردن اداره این مراکز به دست خود این بخش ها باشد.

وی گفت: مطالبات مردم از نظام سلامت آنقدر گسترده و به حق است که اگر تنها متکی به دولت باشیم تا دو سه دهه آینده هم نمی توانیم نیازها را برطرف کنیم، چاره ای جز به کارگیری توانمندی های بخش خصوصی و نیکوکاران نداریم.

وزیر بهداشت با قدردانی از مرحوم ˈسیدمحمد گرامیˈ و خاندان این خیّر که همت خود را صرف احداث بیمارستانی بزرگ کرده اند، گفت: این کارها باقیات صالحاتی است که برای نیکوکاران خیر دنیا و آخرت دارد و وزارت بهداشت برای بهره گیری از کمک خیرین همواره آماده است و هرجا نیاز باشد تسهیلات لازم را فراهم می کند.

وی اظهار داشت: سلامت شامل بهداشت، درمان و توانبخشی است و وزارت بهداشت سیاستگذار این عرصه هاست و نقش حاکمیتی دارد ولی می توانیم بخش اجرایی کار را به مردم بسپاریم.

هاشمی از عزم دولت و شخص رییس جمهوری برای فراهم کردن زمینه های مشارکت مردم و ورود آنان به عرصه های بهداشت و درمان خبر داد گفت: در سفری که به استان فارس داشتم پروژه های زیادی را در شهرهای شیراز و جهرم مشاهده کردم که خوشبختانه توسط خیرین در حال ساخت بود.

وی افزود: قدرت لایزال مردم که متکی به قدرت لایزال الهی است می تواند تمام موانع را از سر راه بردارد و انجام چنین کارهای خیری بهترین خدمتی است که افراد می توانند در حق خود و همنوعان انجام دهند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.