یک راهکار مناسب برای جلوگیری از آرتروز در ورزشکاران

یک راهکار مناسب برای جلوگیری از آرتروز در ورزشکاران

سلامانه :  جلوگیری از خارج کردن مینیسیک زانوی ورزشکاران به دلیل تبعات زیاد ناشی از آن، بحثی بود که در حاشیه بیست و سومین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد، مطرح شد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دکتر حسین فراهینی استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه با ترمیم مینیسک زانوی ورزشکاران به جای خارج کردن آن می‌توان از عوارضی مثل آرتروز جلوگیری کرد، گفت: «طیف بسیاری از ورزشکاران دچار حوادث ورزشی می‌شوند و مینیسک‌های زانو آنان دچار پارگی می گردد. امروزه به جای درآوردن مینیسک، به ترمیم آن روی آورده‌اند، چون ترمیم مینیسیک باعث حفظ سلامتی دراز مدت زانو می‌شود و از ابتلا به آرتروز جلوگیری می‌کند.»

وی با یادآوری اینکه هر مینیسکی قابل ترمیم نیست و شرایطی از قبیل سن پایین و .. باید برای آن وجود دارد، تصریح کرد: «بنابراین مینیسک ورزشکاران در صورتی که در شرایط و نوع پارگی مناسبی باشد و سن فرد خیلی بالا نباشد ترمیم می شود و وقتی این مینیسک‌ها را در شرایط مطلوب ترمیم کنند نتایج بسیار خوبی به دست می آید.»


این متخصص ارتوپدی با تاکیدبر اینکه اگر ترمیم مینیسک‌ها با تکنیک درست انجام پذیرد، آن ورزشکار می تواند به راحتی به ورزش خود ادامه دهد، خاطرنشان کرد: «حتی اگر پارگی مینیسک همراه با پارگی رباط‌های صلیبی یا سایر ضایعات غضروفی باشد، در صورت داشتن شرایط مناسب درمان لازم صورت می‌گیرد. اما امروزه تعداد زیادی  از جراحان ارتوپدی هستند که آموزش کامل می دهند و این آموزش را دیده‌اند که با روش آرتروسکوپی مینیسک‌ها را ترمیم کنند و اگر لازم باشد در این همین حین رباطها هم ترمیم می‌شوند.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.