آمار غافلگیر کننده رانندگی در حالت مستی در آمریکا

آمار غافلگیر کننده رانندگی در حالت مستی در آمریکا

سلامانه : آمار نگران کننده ای از رانندگی در حالت مستی در آمریکا منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «یوتا پیپلز پست»، آمار نشان می‌دهد رانندگی در آمریکا آن قدر که باید، ایمن نیست. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در آمریکا در یک نظرسنجی، از مردم خواسته صادقانه بگویند در حال مستی رانندگی کرده‌اند یا نه؟ جواب‌ها غافلگیر کننده است و عده زیادی اعتراف کرده‌اند،‌ موقعی که الکل خونشان بیش از حد مجاز بوده، پشت فرمان نشسته‌اند. این سازمان هشدار داده که قانون باید با دقت و شدت بیش تری اعمال شود چون رانندگی در حال مستی، یکی از عوامل اصلی تصادفات در آمریکا است و در سال 2013 باعث کشته شدن 10 هزار نفر شده است. این عدد سوای از مجروحان حوادث است که حتی ممکن است معلول شده باشند.


بر اساس تحقیق جدید سازمان پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در یک ماه گذشته، حدود 4/2 میلیون نفر در حالی که الکل خورده بودند، پشت فرمان نشسته‌اند که عدد بسیار زیادی است و حدود 1/8 درصد کل جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهد.


ایالتی که بیش از همه شاهد این اتفاق بوده نیز در کمال شگفتی هاوایی است که به ازای هزار شرکت کننده در تحقیق، 995 بار این اتفاق افتاده است. اگرچه این عدد نمی‌گوید، تمام کسانی که پشت فرمان نشسته‌اند، در حال مستی بوده‌اند ولی نشان می‌دهد، تقریباً به ازای هر یک نفر، یک بار رانندگی در حال مستی رخ داده است.


در سراسر آمریکا، از هر 6 راننده متخلف تنها یکی زن بوده و بقیه مرد هستند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.