جزئیات خدمات درمانی به عزاداران حسینی در کربلا اعلام شد

سلامانه : رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با پرداختن به جزئیات آمادگی برای ارائه خدمات درمانی به عزاداران حسینی در تاسوعا و عاشورا و همچنین اربعین در عراق گفت: بیشترین اقدامات درمانی در کربلا مربوط به جراحت‌های قمه‌زنی است.

به گزارش تسنیم، سیدعلی مرعشی در نشست خبری تشریح اقدامات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر برای ایام تاسوعا و عاشورا و همچنین اربعین حسینی در کربلا اظهار داشت: تیم 60 نفره از کادر پزشکی متفاوت از کادر درمانی اربعین به کربلا اعزام می‌شود، زیرا در تاسوعا و عاشورای حسینی در کربلا قمه‌زنی‌ها بسیار زیاد است، بنابراین داروها و تجهیزات پزشکی معطوف به بخیه‌ها و پانسمان‌ها برای جراحی‌ها بیشتر ارسال خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 24 تُن دارو و تجهیزات لازم برای خدمت‌ر سانی به زائران در تاسوعا و عاشورا متناسب با میزان و نوع جراحات، ارسال شده است، ادامه داد: بنابراین تیم 60 نفره کادر درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر از هفتم محرم به‌مدت بیش از یک هفته به کربلا اعزام خواهند شد.

رئیس مرکز پزشکی حج  و زیارت جمعیت هلال‌احمر ادامه داد:  برای اربعین حسینی نیز ستاد اربعین بر اساس دستور و منویات رهبر معظم انقلاب و با مدیریت بعثه و سازمان حج تشکیل می‌شود که کمیته درمان داخل کشور به‌عهده وزارت بهداشت و کمیته درمان مرزی و خارج از کشور به‌عهده هلال‌احمر خواهد بود.

مرعشی ادامه داد: برای اربعین سال گذشته 330‌ نفر از کادر درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت حضور داشتند که امسال تعداد آنها را افزایش خواهیم داد، همچنین نیروها و نهادهای زیادی از جمله سپاه، شهرداری و دیگر سازمان‌ها به همراه هلال‌احمر مشتاق کمک برای زائران اربعین حسینی در عراق هستند. 

وی با اشاره به انجام گشت‌های هوایی توسط بالگردها در مجاورت مرز ایران و عراق برای اربعین حسینی گفت: سال گذشته در مسیر نجف به کربلا 7 چادر امدادی دایر شده بود که امسال به 10 چادر افزایش می‌یابد، همچنین همچون گذشته، چادرهایی در بین‌الحرمین برای امدادرسانی و درمان زائران برپا خواهد شد. 

رئیس مرکز پزشکی حج  و زیارت جمعیت هلال‌احمر در خاتمه خاطرنشان کرد: در نهایت از 3 راه زمینی مرزی مهران، چذابه و شلمچه امکانات لازم برای ارائه خدمت به عزاداران حسینی صورت می‌پذیرد، بر این اساس، سپاه پاسداران نیز برای احداث بیمارستان صحرایی در یکی از مناطق اعلام آمادگی کرده است. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.