موج آنفلوآنزا همچنان ادامه دارد/ توصیه های وزارت بهداشت

سلامانه : ایسنا نوشت:

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان این که اپیدمی آنفلوآنزا همچنان وجود دارد از مبتلایان به بیماری‌های مزمن ریوی، قلبی - عروقی و سایر بیماری‌های مزمن خواست که در صورت عدم تزریق واکسن آنفلوآنزا برای واکسیناسیون علیه این بیماری اقدام کنند.

دکتر محمود نبوی گفت: به دلیل سردی هوا اپیدمی و موج آنفلوانزا همچنان ادامه دارد.

وی گفت: در حال حاضر تیپ H3N2 آنفلوانزای فصلی را شاهد هستیم و ممکن است تیپ‌های B و HN1 را نیز در موج‌های بعدی آنفلوآنزا شاهد باشیم.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از مبتلایان به بیماری‌های مزمن ریوی، قلبی - عروقی و سایر بیماران مزمن خواست در صورت عدم تزریق واکسن آنفلوآنزا برای واکسیناسیون علیه این بیماری اقدام کنند چرا که ممکن است موج‌های بعدی این بیماری در راه باشد.

وی در عین حال تاکید کرد که واکسیناسیون آنفلوآنزا برای افراد سالم ضرورتی ندارد.

وی همچنین بر لزوم رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم تاکید کرد و گفت: افراد سرماخورده باید نسبت به سلامت سایرین احساس مسوولیت داشته باشند و در شرایط سرماخوردگی از دست دادن و روبوسی با سایرین خودداری کرده و هنگام عطسه یا سرفه دهان و بینی خود را با دستمال بپوشانند. همچنین در چنین شرایطی شست‌وشوی مرتب‌ دست‌ها را نباید فراموش کرد؛ چرا که این امر قطع زنجیره بیماری را سبب خواهد شد.

نبوی همچنین گفت: هرچند ممکن است تب ناشی از یک آنفلوآنزای ساده نیز تا هشت روز ادامه داشته باشد اما در صورتی که تب، علایم سرفه و تنگی نفس ناشی از آنفلوآنزا تا 3 روز بهتر نشد، افراد باید حتما به پزشک مراجعه کنند تا بررسی‌های لازم صورت گیرد و این اطمینان حاصل شود که عارضه‌ای بیمار را تهدید نمی‌کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.