كفش پاشنه بلند،‌ متهم اصلی گودی كمر!

سلامانه :"ستون فقرات" به وسیله تعداد زیادی عضله محافظت می‌شود كه "سلامت" و تعادل آنها در سلامت و تعادل "ستون فقرات" نقش بسیار مهمی دارد.

دكتر علیرضا مقتدری،‌ متخصص طب فیزیكی و توان بخشی،‌ در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: عدم تعادل در عضلات ناحیه كمر،‌ باعث پدید‌آمدن ناهنجاری‌هایی در حالت كلی "ستون فقرات" می‌شود،‌ كه گودی كمر غیرطبیعی یكی از این ناهنجاری‌ها است.
وی افزود: عوامل مختلفی از جمله : التهاب دیسك كمر،‌ قوز بیش‌ از اندازه ناحیه پشت،‌چاقی (به ویژه بزرگ شدن بیش از حد شكم) پوكی استخوان و در رفتگی تدریجی مهره‌ها،‌ در ایجاد گودی كمر غیرطبیعی نقش دارند.

دكتر مقتدری در رابطه با پیشگیری و كاهش گودی كمر غیرطبیعی گفت: هنگام نشستن،‌ كف پاهایتان را به صورت صاف برروی زمین قراردهید،‌ صندلی خود را تنظیم نمایید و در صورت نیاز،‌ از یك بالشتك كوچك برای پركردن فضای خالی پشت كمرتان استفاده نمایید.

وی همچنین افزود: زمانی‌كه ایستاده‌اید، یك پای خود را به صورت مستقیم بر روی زمین و پای دیگر را بر روی پله، چهارپایه و یا هر چیز مشابه قرار دهید. این كار حمایت كمرتان را افزایش می‌دهد.

دكتر مقتدریان تصریح كرد: بهترین حالت خوابیدن،‌ حالتی است كه صورت و شكم روبه بالا قرارگیرند و همچنین باشتی زیر زانو باشد.

وی همچنین گفت:‌ پوشیدن كفش‌های پاشنه بلند، باعث افزایش گودی كمر می‌شوند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.