آزمون رنگ‌ مو

سلامانه :بلوند یا قهوه‌ای، قرمز با بلوطی... تعجب نكنید رنگ‌ها را برایتان نمی‌شماریم. از یكی از سرگرمی‌های بیشتر خانم‌ها صحبت می‌كنیم. رنگ‌كردن مو كاری است كه برای برخی خانم‌ها تفریح محسوب می‌شود و زود به زود رنگ موهایشان را تغییر می‌دهند...

هفته نامه سلامت نوشت:

 برخی هم برای پوشاندن رنگ سفیدی كه روی سرشان دیده می‌شود، دست به این كار می‌زنند. آزمون زیر برای همه خانم‌هایی كه حداقل یك‌بار موهایشان را رنگ كرده‌اند، می‌تواند جالب باشد.

 

1. وقتی رنگ موی دائمی استفاده می‌کنید، چگونه باید از موها محافظت كنید؟

با استفاده از یك شامپو و نرم‌كننده مناسب موهای رنگ‌شدهü

حداقل 2 ماه فاصله انداختن بین رنگ‌كردن‌ موها

شستن موها با آب‌گرم

رنگ‌ موهای دائمی به مو آسیب می‌رسانند. موادشیمیایی هم باعث تضعیف و خشك و شكننده‌شدن موها می‌شوند بنابراین باید از شامپو و نرم‌كننده‌هایی استفاده كنید كه در آنها سیلیكون وجود دارد. این مواد باعث كمترین میزان آسیب به موهایتان می‌شوند.

 

2. بلوند كردن موها باعث ریزششان می‌شود.

درست نادرستü

بلوندكردن موها باعث خشك، شكننده‌شدن و به زردی گراییدن رنگ موها به مرور زمان می‌شود اما ارتباطی با ریزش‌ موها ندارد. حتی وقتی موها را بلوند می‌كنید، به رشد خود ادامه می‌دهد.

 

3. معمولا چقدر بین رنگ كردن موها باید فاصله بیندازیم؟

حداقل 2هفته

حداقل 3هفته

حداقل 4هفتهü

رنگ‌كردن مدام، باعث از بین رفتن موها می‌شود. برای اینكه این آسیب را به حداقل برسانید، سعی كنید بعد از یك ماه، فقط ریشه‌‌ موها را كه رشد كرده و رنگ دیگری دارد، رنگ كنید. رشد موها حدود 3/0 میلی‌متر تا 4/0 میلی‌متر در روز است به این معنی كه حدود یك ماه زمان می‌برد تا 3/1 ریشه موهایتان نمایان شود.

 

4. كدام‌یك از عوامل زیر می‌تواند تهدیدی برای موی رنگ شده باشد؟

آب نورآفتاب

هر دوü هیچ‌كدام

این 2 عامل را می‌توان عوامل آسیب‌ زیست‌محیطی نامید. برای محافظت از موهایتان آنها را در معرض آب كلردار قرار ندهید و حتما در استخر از كلاه استفاده كنید. علاوه بر این، موها نباید در برابر آفتاب قرار گیرند چون اشعه‌UV باعث كمرنگ شدن رنگ آنها می‌شود.

5. چرا این ایده كه با افزایش سن رنگ موها را تغییر دهید، درست است؟

چون پوست ما به مرور زمان تغییرمی‌كند.ü

چون باعث می‌شود موها سالم‌تر بماند.

پوست صورت با افزایش سن پیرتر می‌شود پس اگر رنگ موها خیلی تیره باشد، صورت رنگ‌پریده‌تر و اگر خیلی روشن باشد، ممكن است مسن‌تر به نظر برسید. برخی آرایشگران ایجاد سایه روشن روی موها یا اصطلاحا هایلایت را پیشنهاد می‌دهند.

 

6. چند ماده شیمیایی در رنگ مو وجود دارد؟

5 ماده اصلی 

حدود 100

بیشتر از 5 هزارü

بیشتر رنگ‌ها متشكل از 5هزار ماده شیمیایی گوناگون‌اند.

 

7. وقتی باردار هستید، رنگ كردن مو بی‌خطر است.

درستü نادرست

وقتی موهایتان را رنگ می‌كنید كمی موادشیمیایی از طریق پوست وارد بدن می‌شود اما نتیجه تحقیقات‌ نشان داده این میزان كم ضرری برای سلامت جنین ندارد. برخی خانم‌های باردار ترجیح می‌دهند از هایلایت استفاده كنند چون موادشیمیایی كمتری در تركیب‌های آنها به كار رفته است. برخی هم از مواد گیاهی مثل حنا استفاده می‌كنند اما اگر در دوران بارداری موهایتان را رنگ می‌كنید، سعی كنید مدت زمانی كه رنگ روی موهایتان قرار دارد، طولانی نباشد.

 

8. برای اینكه متوجه شوید به رنگ مو آلرژی دارید یا نه، باید آن را بو كنید. اگر سرفه یا عطسه كردید، یعنی حساسیت دارید.

درست نادرستü

برای آزمایش اینكه به رنگ‌ مویی حساسیت دارید یا نه، بهترین روش این است كه كمی از آن را پشت گوش یا روی بازویتان امتحان كنید. اگر احساس خارش كردید، یعنی به آن حساسیت دارید.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.