کودکان در مقابل باد سرد دستکش نخی بپوشند

سلامانه :كودكانی كه در معرض آفتاب و باد سرد قرار می گیرند حتما از دستكش های نخی، كلاه، عینك، كرم مرطوب كننده مخصوص به اضافه كرم ضدآفتاب استفاده كنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا؛ یك متخصص پوست و مو در مورد مراقبت های پوستی در زمستان گفت: پوست یكی از بزرگترین ارگان های بدن است كه در فصول مختلف احتیاج به مراقبت های ویژه دارد.

دكتر نصرت پورسینا افزود: به عنوان مثال در زمستان كه هوا سرد و در بعضی از مناطق که خشك و سرد است برای گروه های خاصی مانند اطفال و افراد مسن مشكل ساز می شود و یا حتی بیماران دیابتی یا مبتلایان به فشار خون بالا كه داروهای ادرارآور مصرف می كنند و خود به خود دارای پوست خشك هستند در فصول زمستان و پاییز این خشكی تشدید می شود.

وی ادامه داد: در كودكانی كه سابقه درماتیت اتوپی دارند در فصل زمستان بیماری شان تشدید می شود بنابراین به این گروه های خاص توصیه های ویژه در فصل زمستان داریم.

دكتر پورسینا به این افراد توصیه كرد: شستشوی بدنشان را به هفته ای دو یا سه بار تقلیل دهند و همچنین استفاده از پاك كننده های بسیار قوی و قلیایی برای این افراد ممنوع است.

وی همچنین توصیه كرد: از صابون ها یا شامپوهای بدن كرم دار استفاده كنند و مدت زیادی در حمام نمانند و بعد از خروج از حمام حتما پوست بدن را با لوسیون های مخصوص بدن چرب كنند.

وی اضافه كرد: از كیسه های زبر، لیف های ضخیم كه سبب ایجاد خراش های بسیار كوچك روی پوست می شود استفاده نشود. محیطی كه این بیماران زندگی می كنند باید رطوبت نسبی مناسب داشته باشد به عنوان مثال اگر از بخاری گازی استفاده می شود حتما روی آن یك ظرف آب قرار گیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اینكه تغذیه در زمستان نیز باید متناسب باشد افزود: استفاده از سبزی و میوه جات مخصوص برای افراد مسن توصیه می شود.

این متخصص پوست تصریح كرد: كودكانی كه در معرض آفتاب و باد سرد قرار می گیرند حتما از دستكش های نخی، كلاه، عینك، كرم مرطوب كننده مخصوص و همچنین كرم ضدآفتاب استفاده كنند.

وی به افراد مسن نیز توصیه کرد: هم از نرم كننده های قوی بعد از هر بار شستشوی دست و صورت استفاده كنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.