پرسنل بیمارستان‌ها مراقب ویروس کرونا باشند

سلامانه :گویا با بیان اینکه پرسنل بیمارستان‌ها بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند، گفت: باید توجه داشت که امکانات تخصصی این ویروس در کشور وجود دارد. وجود دارد.

دکتر محمد مهدی گویا رئیس اداره بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص ویروس جدید کرونا گفت: کرونا ویروسی که در حال حاضر در منطقه خاورمیانه شیوع پیدا کرده است نوع دیگری از ویروس کرونا است که چند وقت پیش در برخی از کشورهای عربی شیوع پیدا کرده بود. 

 وی با بیان اینکه این ویروس با بروز سرماخوردگی خودش را نشان می‌دهد، افزود: هنوز راه انتقال آن مشخص نیست و در کشورهای عربستان صعودی، قطر، امارات و موارد کمی در اردن و چند کشور اروپایی که به این کشور‌ها سفر کرده‌اند موارد ابتلا دیده شده است. 

گویا با اشاره به اینکه تا به حال موردی از این ویروس در کشور ما دیده نشده است، عنوان کرد: افراد ممکن است از فرم خفیف تا شدید مبتلا به این ویروس شوند که در صورت ابتلای شدید دچار عفونت حاد تنفسی می‌شوند و در ادامه در صورت عدم درمان دچار نارسایی کلیوی و کبدی می‌شوند تا به حال درمان قطعی آن مشخص نشده و درمان در مراحل آزمایش انجام می‌شود. 

گویا تاکید کرد: مردم به هیچ وجه نگران نباشند چون امکانات تشخیصی این ویروس در کشور وجود دارد البته باید توجه داشت که مواردی از وجود این ویروس در بدن برخی از حیوانات دیده شده است. 

 بنابراین امکان انتقال آن از حیوان به انسان وجود دارد و اما خوشبختانه این ویروس در حیواناتی مثل شتر و خفاش دیده شده که با مردم هم زیست نیستند. 

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: پرسنل بیمارستان‌ها باید توجه داشته باشد که انتقال این ویروس به آن‌ها به دلیل در معرض قرار گرفتن با بیماران بیشتر توصیه می‌شود که این افراد بعد از تماس با بیمار حتما دست خود را با آب و صابون شستشو دهند و حتما از ماسک استفاده کنند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.